ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У Львові представили програму заходів з нагоди вшанування пам’яті митрополита Андрея та 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля

У Львові представили програму заходів з нагоди вшанування пам’яті митрополита Андрея та 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля
Жовтень 30 16:34 2019 0 коментарів 85 переглядів

«Я живу на Свято-Юрській горі вже декілька років. Коли я є вдома, то стараюся щонайменше один раз на день піти до крипти – до праведного митрополита Андрея Шептицького, патріарха Йосифа, митрополита Сильвестра Сембратовича, митрополита Мирослава Івана Любачівського, до митрополита Володимира Стернюка, – там завжди почуваєшся як вдома, відчуваєш себе захищеним, – поділився владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, під час пресконференції у Львівській міській раді в четвер, 17 жовтня 2019 року. – Крім того, кожного дня о 14-й год ми маємо молитву біля гробу праведного митрополита Андрея Шептицького, під час якої молимося за онкохворих чи загалом за хворих людей, бо зараз це дуже поширено».

Екскурсії Митрополичими садами, у крипті архикатедрального собору Святого Юра, богослужіння, а також заходи, проведені у навчальних закладах, бібліотеках та культурних центрах міста – на ці та багато інших подій Церква у співпраці з містом запрошують львів’ян.

«Митрополит Андрей і власне ювілей, у який цьогоріч входить наша Церква, – взаємопов’язані. Митрополит Львівський Ігор Возьняк проголошує прощу до гробу праведного митрополита Андрея. Насправді це вперше за 30 років, коли  митрополит Львівський закликає 1 листопада 2019 року здійснити прощу до місця поховання митрополита Андрея. – зауважив о. Павло Дроздяк. – Нашим основним моментом першого листопада –  на день прослави праведного митрополита Андрея – згадувати не лише зі сумом те, що він колись був між нами й пішов до вічності, а й що він живий у тих наших інституціях, які досі існують з його благословення».

Варто зауважити, що особливі урочистості відбудуться у п’ятницю, 1 листопада 2019 року, в архикатедральному соборі Святого Юра:

  • 10:00 – Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк та єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца.
  • 07:00-22:00 – експозиція особистих речей митрополита Андрея Шептицького.
  • 13:00 – 18:00 – музичний голос прослави у виконанні хорів та оркестрів Львова.
  • 15:00 – пам’ятний передзвін.
  • 19:00 – свічка пам’яті на площі Святого Юра.

 «Ми почуваємося єдиною місцевою громадою, українцями, які підтримують моральних авторитетів. Тому я всіх закликаю відвідати гріб митрополита Андрея і віддати йому шану 1 листопада цього року, і завжди пам’ятати про нього. Бо інформаційний прорив про нього в Україні відбувся після того, як у Львові спорудили пам’ятник митрополиту Андрею», — акцентував Валерій Калинюк, голова громадської ради «Святий Юр». Окрім цього, він зауважив, що митрополит Андрей є моральним авторитетом для українців та наголосив на величі цієї постаті та його служінні людям і Церкві.

На думку директора департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євгена Бойка, подібні заходи надзвичайно важливо проводити на рівні міста. Ба більше, у всіх подіях місто допомагатиме Церкві.

«Митрополит Андрей Шептицький для львів’ян є не лише духовним лідером… Ми будемо намагатися показати митрополита як одного з тих, хто був будівничим нашої держави, який був людиною освіченою, був людиною мистецтва та меценатом і який навіть поза Церквою свідчив про Бога та добрі справи», – зазначив Євген Бойко.

 Департамент інформації УГКЦ

35382