ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Бути Східною Католицькою Церквою сьогодні: в Італії відбудеться Зустріч східних католицьких єпископів Європи

Бути Східною Католицькою Церквою сьогодні: в Італії відбудеться Зустріч східних католицьких єпископів Європи
12 13:16 2018 0 коментарів 277 переглядів

14-17 червня 2018 року в м. Лунгро (Італія) відбудеться двадцять перша Зустріч східних католицьких єпископів Європи. Щорічна Зустріч східних католицьких єпископів Європи відбуватиметься цього року в м. Лунгро (Італія) на запрошення владики Донато Оліверіо, Правлячого єпископа католицької єпархії Лунгро для італо-албанців з території континентальної Італії.

Зустріч є частиною підготовки до відзначення 100-річчя встановлення єпархії Лунгро, яке було здійснене за посередництвом Апостольської конституції «Catholici fideles», виданої Папою Венедиктом XV 13 лютого 1919 року.

Цього року єпископи Східних Католицьких Церков роздумуватимуть над постаттю єпископа, зокрема в контексті деяких аспектів нового подружнього процесу, і над Літургією, її відновою у вірності ідентичності, притаманної Східним Католицьким Церквам, і в її здатності відновлювати життя людини. Серед інших тем, взятих до уваги, будуть характерні риси ідентичності Східної Католицької Церкви; між'єпархіальне партикулярне право і внесок Італо-Албанської Церкви до екуменічного процесу.

Засідання розпочнуться 14 червня Вечірнею в катедральному храмі Святого Миколая з Мир в Лунгро. Відтак відбудеться інавгураційна сесія, на якій виступлять кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков, кадинал Анджело Баняско, Президент Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), і Архиєпископ Еміль Поль Черріг, Апостольський нунцій в Італії.

Програму і теми наступних сесій можна знайти на офіційній сторінці ССЕЕ (www.ccee.eu).

Зустріч, в якій братимуть участь єпископи і духовенство – представники дванадцятьох Східних Католицьких Церков Європи, буде переплетена щоденним служінням Божественної Літургії (Євхаристія), чим буде засвідчено багатство різноманітних літургійних традицій у Католицькій Церкві. 

Зустріч завершиться в неділю, 17 липня, Божественною Літургією в катедрі Святого Миколая з Мир.

 

Довідка

У лоні Католицької Церкви існують помісні Церкви, які називають також Церквами свого права, або Обрядами, що перебувають у повному сопричасті з Римською Церквою, але які відрізняються від латинської Католицької Церкви різними формами літургійного культу і народної побожності, сакраментальною дисципліною (уділюванням Святих Таїнств) та канонічною дисципліною (юридичними приписами), термінологією та богословськими традиціями.

Список Церков свого права, які беруть участь у Зустрічі

 • Італо-Албанська Церква (єпархія Лунгро і Піана албанців в Італії)
 • Білоруська Греко-Католицька Церква
 • Чеська Греко-Католицька Церква
 • Апостольський екзархат для католиків візантійського обряду в Греції
 • Греко-Католицька Церква Казахстану
 • Мукачівська Греко-Католицька Церква
 • Греко-Католицька Церква в Румунії
 • Греко-Католицька Церква в Сербії і Чорногорії
 • Греко-Католицька Церква в Словаччині
 • Українська Греко-Католицька Церква (Україна, Велика Британія і Ірландія, Німеччина, Італія, українські спільноти у світі)
 • Греко-Католицька Церква в Угорщині
 • Мелхітська Греко-Католицька Церква
 • Вірменська Католицька Церква (Європа)
 • Сиро-Малабарська Церква у Великобританії
 • Сирійсько-Католицька Церква в Європі

Перша зустріч відбулася 1997 року в Єпархії Гайдудорог (Угорщина) за підтримки та сприяння кардинала Ахіле Сільвестріні, тодішнього префекта Конгрегації для Східних Церков, який бажав створити простір, в якому єпископи цих Церков, котрі були особливо зранені атеїстичним режимом, «віднаходили зі щоразу більшою ясністю свою роль у сьогоднішній Європі і втішалися любов’ю та пошаною за їхню історію вірності Церкві та Папі, яку вони оплатили високою ціною» (Із Вступного слова кардинала Ахіле Сільвестріні для публікації Актів першої зустрічі). Починаючи від 2009 року, ці зустрічі відбуваються під патронатом ССЕЕ.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами www.ccee.eu

Джерело: Інформаційний ресурс УГКЦ

29648


більше...

Читайте також: