ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Папа Франциск вказав три шляхи для побудови миру у сучасному світі

Папа Франциск вказав три шляхи для побудови миру у сучасному світі
Грудень 24 21:53 2021 0 коментарів 796 переглядів

У Посланні з нагоди Всесвітнього дня миру 2022 Святіший Отець Франциск вказав на три шляхи для побудови миру у сучасному світі: діалог між поколіннями, освіта та робота.

У цьогорічному Посланні Папа знову відновив запрошення до нового братерства між поколіннями, вкотре висловив ідею «нової культурної парадигми», що є основою Глобального освітнього пакту, проголошеного ним два роки тому, та наголосив, що «наявність роботи є необхідною умовою для побудови та збереження миру».

Темою Послання Святішого Отця на 2022 рік є «Освіта, робота, діалог між поколіннями: засоби для побудови тривалого миру». Папа Франциск звернувся з конкретними закликами до урядів країн зупинити інвестиції у виготовлення зброї, натомість закликав інвестувати в освіту молодого покоління. Окрему увагу Святіший Отець присвятив правам працівників та забезпечення права на працю в умовах пандемії.

«Мир є поєднанням дару з небес та спільної праці», адже «існує архітектура миру, до якої є співпричетними різні соціальні інститути», і є «ремесло миру, до якого співпричетний кожен особисто». «В той час, як технологічний та економічний прогрес часто розділяє людей, сучасні кризи вказують н необхідність їх єднання», тому що «великі соціальні виклики та процеси примирення вимагають діалогу поколінь – людей старшого покоління і тих, хто сьогодні творить історію, йде мова про молодь».

Саме з цього діалогу повинна народитися «здорова політика» з історичною пам’яттю про минуле, але з турботою про «наш спільний дім». На думку Папи Франциска, розвиток освіти та виховання – «це ті сфери, які дуже часто розглядаються як витрати, а не інвестиції». Натомість окремі держави, за словами Папи, надають перевагу інвестуванню в озброєння, яке «за останній рік суттєво збільшилося». Святіший Отець закликає відповідальні уряди до «зміни співвідношення між суспільними інвестиціями в освіту та озброєння».

Третій шлях для досягнення миру, вважає Папа Франциск, – це праця. Під час пандемії посилилась «неформальна економіка, яка часто використовує працю мігрантів як дешеву робочу силу через їх нелегальний юридичний статус». Святіший Отець просить уряди країн не поспішати заміняти людську працю технологічним процесом, натомість «створювати гідні умови праці, скеровані на досягнення спільного блага та збереження довкілля».

Додамо, що це 8-ме Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня миру, який у Католицькій Церкві відзначається 1 січня кожного року. Послання передається керівникам різних держав та урядів, які відвідують Понтифіка впродовж року. Попередні Послання Папи Франциска були присвячені темам братерства між народами, боротьбі з рабством, байдужістю, застосуванням різних форм насильства, справедливої політики, темі мігрантів та біженців, екологічного навернення.

Джерело: Інформаційний ресурс УГКЦ