ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Блаженніший Святослав: «Взяти на себе хрест – означає ввійти у спільноту людей, які взяли відповідальність»

Блаженніший Святослав: «Взяти на себе хрест – означає ввійти у спільноту людей, які взяли відповідальність»
Жовтень 04 22:37 2020 0 коментарів 124 переглядів

Предстоятель УГКЦ зауважив, що цієї неділі після Воздвиження маємо нагоду глибше зрозуміти і увійти в таїнство чесного і животворного Хреста.

На переконання Глави Церкви, слова євангелиста Марка: «Коли хто хоче йти за Мною, нехай зречеться самого себе, бере свій хрест і йде слідом за Мною» – є найдавнішим описом християнського життя.

«Що це означає?» – запитує проповідник.

«У кожній історичній епосі життя Церкви щодня ми питаємо себе, що означає зректися себе самого, взяти хрест і йти за Христом. Якщо ми вслухаємося в ці слова і поставимо їх у контекст всього євангельського тесту, то побачимо, що зректися себе самого – це означає передусім збудувати правильні стосунки з дійсністю, яка нас оточує. Бо часто ми втікаємо від дійсності. Ми бачимо і чуємо те, що хочемо. Наше неправильне сприйняття звужує нашу свідомість. Ми більше зациклені на собі і начебто думаємо, що самі будуємо дійсність, у якій живемо, і так, як ми хочемо», – пояснює Отець і Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив, що сьогодні Христос нас кличе стати перед лицем тієї сучасної дійсності, якою є Він. За його словами, дуже часто першою реакцією людини перед різними лихами і проблемами є втеча і закриття у власній шкарлупці, як відповідь на біль і страждання ближнього.

«Деколи живемо так, – каже Предстоятель УГКЦ, – ніби ближнього не існує. Навіть заперечуємо право людини на існування. Якщо ми не зможемо вийти із себе і стати перед обличчям тієї людини, яка поруч, тоді ми не зможемо бути християнами».

«Другий крок у нашому християнському житті – взяти на себе свій хрест. Ми цими днями роздумували, що хрест – це наша особиста дорога, наше місце і покликання у світі. Ми можемо зрозуміти, як жити і діяти, лише тоді, коли приймемо дійсність такою, якою вона є насправді, і віднайдемо себе в ній. Ця дорога – це мій хрест, не як знак страждання, а як знак життя і місії. Ніхто не може спастися самотужки. Взяти на себе хрест – означає ввійти у спільноту людей, які взяли відповідальність за певний вид служіння і християнський спосіб життя у світі. Бути разом – це бути спільнотою Церкви», – переконаний проповідник.

За словами Глави Церкви, через людську ізоляцію сьогодні маємо чимало нових видів самотності і бідності. На його переконання, пандемія коронавірусу допомагає нам усвідомити, наскільки сильно ми залежні одне від одного і який вплив маємо. «Ми зможемо стати кращими після пандемії, коли вкотре навчимося бути разом, якщо відречемося від себе самих, своєї самотності, свого егоїзму і вийдемо назустріч іншій людині, коли візьмемо хрест і будемо йти за Христом туди, куди Він веде історію людства», – пояснив Блаженніший Святослав.

«Сьогодні звучить потужний заклик: стати перед лицем страшної і болючої дійсності, а також не боятися взяти хрест. Бо хрест є дорогою до мудрості, до віднайдення істинного шляху особистого життя. Нехай сила Хреста Господнього допоможе нам здійснити свідчення віри у світі, позначеному болями, війною, смертю. Пам’ятаймо, що лише з Господнього Хреста випливає світло надії», – додав на завершення Отець і Глава УГКЦ.

Фото з архіву

Департамент інформації УГКЦ

за матеріалами: http://ugcc.ua/