ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

8 правил безпеки проти інтернет-шахраїв

8 правил безпеки проти інтернет-шахраїв
Жовтень 09 20:04 2016 0 коментарів 733 переглядів

Фахівці Департаменту кіберполіції Національної поліції роз’яснюють, як українцям уберегти свої аккаунти в мережі Facebook від зламу та шахраїв.

Найбільш розповсюдженим незаконним способом отримання даних є використання методів соціальної інженерії (злочинне вивідування даних). Мета соціальної інженерії — спонукати людей робити певні дії, яких вони за звичних умов ніколи би не вчинили, наприклад, розголошувати персональні дані, переходити на невідомі сайти.

Департамент кіберполіції рекомендує проходити автентифікацію лише на офіційній сторінці https://www.facebook.com, https://uk-ua.facebook.com або в мобільному додатку Facebook та не довіряти підозрілим листам від імені адміністрації, які вимагають від користувачів дані доступу до акаунту. Це дасть змогу уберегти себе та близьких від шахрайських посягань.

 

Є кілька правил, які допоможуть не потрапляти на гачки шахраїв:

1. Звертайте увагу на написання адрес сайтів.

2. Якщо Вам пропонують переглянути сайт/фото/відео, зазиваючи емоційними закликами, — це, можливо, приклад соціальної інженерії. Тому, якщо відправник Вам невідомий, не переходьте за посиланням.

3. Вводячи логін/пароль на сайтах, звертайте увагу на незвичайні зміни зовнішнього вигляду сторінок. Якщо щось викликає підозру — краще перевірити оригінальність ресурсу ще раз.

4. Критично ставтеся до електронних листів, а особливо до посилань, за якими пропонують перейти незнайомі відправники повідомлень.

5. Вигадуйте оригінальний і складний пароль для поштової скриньки, на яку ви реєструватимете акаунт у соціальній мережі. Обов’язково створіть додаткові критерії безпеки — наприклад, прикріплення номеру телефону до акаунту.

6. Спілкуючись у соціальних мережах, не слід сліпо довіряти всім, хто захоче встановити з Вами контакт. Особливо якщо в розмові з’являються прохання, пов’язані з відправкою SMS на якийсь номер або відправки кодів, що раптово прийшли на телефон.

7. Також обов’язково «освіжіть» секретні питання для відновлення паролів на важливих для Вас ресурсах.

8. Не прив’язуйте до акаунту в соціальній мережі реальних кредиток або інтернет-гаманця, якщо на них знаходяться великі суми грошей.

 

Джерело: CREDO