ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Релігія лікує. Лікар довів

Релігія лікує. Лікар довів
06 16:04 2016 0 коментарів 1023 переглядів

Віденський психіатр спростовує тезу Фройда і доводить, що релігія лікує психічні захворювання.

На переконання шанованого віденського психіатра Рафаеля Бонеллі, релігія має дуже добрий вплив на людську психіку та може стати значною допомогою в лікуванні психічних захворювань.

Таку думку Бонеллі представив на лекції, виголошеній в Угіверитеті Зигмунда Фройда у Відні в рамках міжнародного конгресу, присвяченого зв’язкам між наукою та релігією.

Психіатр виходить із понад ста наукових статей, які розглядали вплив релігії на психічне здоров’я хворих. 70% з‑посеред проаналізованих ним статей вказували на позитивний вплив релігійності на пацієнтів. Релігія мала найбільший вплив на лікування таких захворювань, як деменція, депресії, шизофренія та ПТСР. Також вона була значущою допомогою в лікуванні узалежнених від алкоголю й наркотиків. Таким чином, як аргументував Бонеллі, в очевидний спосіб спростовується теза Зигмунда Фройда, який стверджував, що релігійність сама по собі є психічним порушенням.

Із досліджених Рафаелем Бонеллі статей тільки 5% вказали на негативний вплив релігії на лікування хворих.

Також психіатр сказав, що останнім часом помітним стає зростання зацікавленості релігією в середовищі нейробіологів. Уже можна достатньо ясно ствердити, що існує чітка позитивна кореляція між якістю життя та релігійністю. Це особливо стосується людей старшого віку.Джерело: CREDO