ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Про що варто знати двадцятирічним

Про що варто знати двадцятирічним
26 09:29 2016 0 коментарів 972 переглядів

Поради для двадцятирічних від успішної журналістки і засновниці компанії The Passion Co и Start Conference, якій недавно виповнилось тридцять.

1. Не плануйте розбагатіти в 20 років
Інакше ця думка змусить вас зосередитися виключно на кар'єрі, і, швидше за все, вас не буде хвилювати, чи є в ній сенс і як вона відображається на вашому душевному стані. Але якщо ви по-справжньому закохані в свою справу, в кінці кінців це принесе вам і гроші. Двадцять років — це час, коли ви найбільш гнучкі й енергійні, не витрачайте свої сили на погоню за іншими мріями. Крім того, перші 10 років роботи визначають напрямок подальшого професійного шляху. Не поспішайте з вибором.

2. Не працюйте в стартапі, якщо він не ваш власний
Працювати в стартапі — значить надриватися за безкоштовну їжу в компанії, частку в якій ви не можете собі дозволити. Краще починати роботу у великій організації, а своїми проектами займатися після робочого дня.

3. Звільняйтеся, якщо робота не приносить вам радості
Повірте, ніхто ніколи не шкодує про те, що пішов з роботи, яку ненавидів. Ви зможете знайти іншу. Швидше за все, ви працюєте в цій компанії через страх. І це підводить нас до наступної поради.

4. Кажуть, що знання — сила. У такому випадку знання своїх страхів — це суперсила
Якщо ви знаєте їх, вони будуть менше впливати на ваше найпродуктивніше десятиліття. До 22 років я не подавала заяву ні на одну роботу, яка мене приваблювала. Вся справа в тому, що я боялася почути відмову. Усвідомлення цього допомогло мені змінити свою поведінку, незважаючи на страх почути "ні", який залишився.

5. Перестаньте порівнювати своє життя з стрічкою в Facebook
Ні, серйозно. Порівняння себе з іншими приводить до туги і невірних рішень. Якщо вам складно припинити це робити, намагайтеся хоча б відмічати про себе, коли ви починаєте порівнювати. Повірте, ваше життя, швидше за все, куди цікавіше, ніж у друга, який завалив всю стрічку постами зі своєї поїздки на Гаваї. Їх би просто не було, якби вона насправді була цікавою.

6. Легко приймати все близько до серця, коли тобі 20 років
На жаль, це відноситься не тільки до двадцятирічних. Я провела більшу частину своїх 20 років звинувачуючи, ненавидячи і коряючи себе. Правда в тому, що реальний світ завдасть вам ще чимало ударів. Якщо ви зациклилися на чомусь, згадайте, що потрібно рухатися далі.

7. Других половинок не існує
Я провела багато часу в пошуку своєї другої половинки, поки не виявила, що цей образ більше нагадує Санта Клауса. Віра в якийсь ідеал призводить до розчарувань, яких можна було б уникнути. Сконцентруйтесь на людях, з якими у вас є спільні інтереси, з якими приємно спілкуватися. Через деякий час ви виявите, що підготували ґрунт для міцних відносин. І не потрібно намагатися все прискорити.

8. Ставтеся до людей з увагою
Мій друг якось сказав: "Будь-яка людина може змінити твоє життя". І в цьому він був правий. Мій наставник Чіп Конлі, який був справжнім професіоналом у питаннях бізнесу, завжди відповідав на кожен отриманий  електронною поштою лист, особливо від незнайомих людей, з турботою і увагою. Хтось, кого ви можете порахувати нецікавим і проігнорувати, може проводити з вами співбесіду на роботу через місяць. Офіціантка, на яку ви не звернули уваги або якій нагрубили, цілком може виявитися дружиною вашого начальника.

9. Будьте чутливі
З чутливості з'являється сміливість. У 20 років я часто робила вигляд, ніби все знаю, хоча насправді була приголомшена і страждала мовчки. Але кількома роками пізніше я навчилася відкриватися і змогла знайти чудових друзів, вирости як особистість і вийти на більш глибокий рівень спілкування з близькими людьми.

10. Навчіться брати на себе відповідальність
Цілком можливо, ви вважаєте, що батьки відповідальні за всі ваші проблеми. Насправді відповідальність лежить на вас. У моєму житті був період, коли я була впевнена, що всі мої недоліки з'явилися через нещасливе дитинство. Це ні до чого мене не призвело, але змусило жаліти себе. Тільки змінивши мислення, усвідомивши, що ви самі є причиною своїх страждань, можна стати сильнішим. Це допоможе вам змінитися в кращу сторону.

11. Не місце проживання робить вас щасливішим, вся справа в оточенні
Пам'ятаю, коли мені було 20 років, я мріяла залишити Ліван, бо відчувала себе нещасною. Я думала, що якщо переїду в Дубай, то моє життя стане краще. "Бейрут просто не моє місто". Перенесемося до моїх 22 років, де я нещасна і пакую речі, щоб повернутися назад у Бейрут. Кожен день я зустрічаю людей, які скаржаться на місто, в якому вони живуть. Зараз я впевнена, що справа не в місті, а в людях, з якими ви поруч під час і після роботи. Саме тому я можу назвати Сан-Франциско своїм будинком.

12. Ніколи не кажіть "це не для мене", "я ніколи не зможу" і подібне
Двадцять років — це час змін і експериментів. Не відмовляйтеся від них.

13. Ви не збираєтеся стати моделлю
Насправді ви збираєтеся набрати вагу. Велику частину часу до 30 років я чекала, що схудну, і сподівалася стати черговим ангелом Victoria's Secret. "А вже коли схудну, сходжу і куплю ті джинси". І знаєте що? Ті джинси я досі не купила. Зараз ви виглядаєте чудово і ніколи не будете виглядати так само добре.

14. Щастя — міф, придуманий маркетологами
Перейти від повної зайнятості до власної справи — все, про що я мріяла в 26 років. Це сталося і принесло з собою багато інших проблем. Тривалі відносини — це теж велика робота. Все життя — це одночасно задоволення і страждання. Так що вибирайте проблеми, за які ви готові постраждати і яким будете раді, адже тільки так можна відчути себе живим.

15. Танцюйте
Навіть якщо вважаєте, що робите це жахливо. Танцюйте вранці, танцюйте вдома, на вихідних, на яхті і на нудному весіллі. Як писав Ніцше: "ми повинні вважати втраченим кожен день, протягом якого ми не танцювали хоча б раз".

16. Коли відчуваєте, що чините неправильно, знайте: ви поступаєте неправильно 

Я часто розуміла, що в чомусь неправа, але занадто боялася, була занадто невпевненою, щоб повірити собі. Коли у вас з'являється це почуття, знайте, що варто послухати себе.

17. Ніколи не лайтеся по СМС або електронною поштою
Як будь-яка людина, який хоче швидко дістатися до суті речей, я наламала багато дров. Але важкі питання краще обговорювати лицем до лиця. У листуванні куди простіше неправильно витлумачити слова. Візьміть телефон і зателефонуйте (будь ласка, не залишайте голосових повідомлень).

18. Слідуйте за своєю мрією
Хоча б раз на тиждень, після роботи або кілька годин на місяць. Я знову почала писати два роки тому, коли взялася за проект про те, чого мене навчила війна. Я не писала нічого з 16 років. Задоволення і полегшення, яке я отримала від цього, варті всіх витрачених зусиль і часу. Можливо, ви хочете співати, грати на гітарі, бігати, малювати... Що б це не було, знайдіть для цього час.

Джерело: Дивенсвіт