ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Яку винагороду давати колядникам? Думка священиків

Яку винагороду давати колядникам? Думка священиків
Грудень 26 15:21 2015 0 коментарів 1877 переглядів

Перед Різдвяними святами дехто виконує цікаве завдання: наміняти по 1, 2 чи 5 гривень якомога більше грошей. Бо колядники прийдуть. А хтось інший, мабуть, ще й готує "яблучка-горішки" та цукерки. Цікаво, якою все-таки має бути оптимальна винагорода колядникам?

Отець Андрій Березівський, храм Воскресіння Христового, Львів

Думаю, що винагорода колядникам має бути, скажімо так, адекватна. Тобто залежить від можливостей людини. Сестри монахині, наприклад, які складали обіт убожества, дають дітям цукерки. Щодо мирян, то також треба дивитись по ситуації, але не бачу нічого поганого у винагородженні. 

Тут справа батьків, виховничого моменту пояснювати дітям, що це не є спосіб заробляння грошей, а місія прослави Бога, що воплотився.

Отець-доктор Олег Кіндій, храм Володимира і Ольги, Львів

На це питання можна відповідати коротко і довго.

Якщо коротко, то коляда  це вираз радості, яка випливає з Доброї Новини, що Син Божий народився. Можна сказати, що це добровільний подарунок пісні, вистави, гарних побажань людей, які сповнені духовною радістю.

З іншого боку, коли колядники приходять до когось, щоб поділитися цією радістю, тоді у слухачів переважно виникає почуття вдячності за такий подарунок, і вони, натхнені Доброю Новиною, також починають ділитися своїми дарами. Теж починають колядувати, ділитися їжею, а часом навіть грішми.

Тому на питання, чи доречно давати колядникам гроші, можна відповісти так: найважливіше перейнятися цією подією і причаститися до духа ділення. А вже чим ділитися: їжею, грішми, доброю піснею чи колядою  це вже рішення людей, які приймають колядників.

Отець Микола Микосовський,  храм Христа Царя (Івано-Франківськ), ЧСВВ

То важко сказати... Думаю, все залежить від господарів, як вони можуть чи хочуть віддячитися колядникам. Якщо вони не колядують на Церкву чи АТО, то вистачить солодощів, фруктів, бо, наприклад, діти можуть потім нерозумно розпорядитися грішми, щось затаїти від батьків...

Отець Ігор Стельмах, ігумен монастиря святого Герарда (смт. Гніздичів-Кохавино, Жидачівський район), храм Покрову Пресвятої Богородиці, редемпторист

Колядникам доречно давати гроші, якщо це збір на Церкву, якщо ми переконані, що ці гроші колядники не використають на щось погане і шкідливе для них. Дітям можна і цукерки))

Опитування провела Ірина Кисилевич

Джерело: Дивенсвіт