ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

З 26 по 30 грудня 2019 р. Б. семінарист КТДС взяв участь у світовому з’їзді руху «Focolare»

З 26 по 30 грудня 2019 р. Б. семінарист КТДС взяв участь у світовому з’їзді руху «Focolare»
06 16:54 2020 0 коментарів 416 переглядів

У цих днях, в мальовничому містечку Кадіне (Італія), поблизу Тренто, в якому свого часу проводився Тридентський собор, відбувся чотириденний з’їзд для учасників руху Focolare, а також духовних осіб, що тільки знайомляться із його духовністю.

Сам рух заснований після 1943 р. і сьогодні діє більш ніж у 180 країнах світу, налічуючи близько 2 мільйонів прихильників та актиних учасників. Дана течія є екуменічою, тому має в собі членів різних християнських конфесій. Головною метою цього руху є сповідування миру та єдності, заповіданих в Євангелії, а також наслідування слів Ісуса: «Щоб всі були одно». Фундаметом руху є читання Божого Слова та впровадження його у своє щоденне життя.

Рух виник під час Другої світової війни з метою поширення християнських ідеалів життя, допомоги один одному і ближнім. Перші зібрання відбувалися в бомбосховищах під час бомбардувань, та супроводжувалися читанням Євангелії, яке було в той час єдиною опорою та непорушною скелею.

Перебуваючи в Кадіне, я вперше побачив, що означає будувати дім на скелі. Адже реколекційний комплекс побудований в горах і справді стоїть на скелі. І дійсно може встояти перед найлютішою негодою. Подібно і життя людини, коли будується на скелі Слова Божого, стає міцною будівлею, яка не піддається руйнації найрізноманітнішими негараздами.

Метою зустрічі було ознайомлення із духовністю руху, його головними аспектами, а також життям та діяльністю його засновниці – Клари Любич, 100 років від дня народження якої ми святкуємо у 2020 році.

Клара була звичайною жінкою, відкритою на Бога, через що змогла стати вправним інстументом в Його руках, та дати початок ще одному руху, який допомогає людям віднаходити дорогу до зустрічі з Господом. Ми мешкали поблизу міста, в якому народилася Клара, мали нагоду відвідувати храми та дорогі для неї місця, а також дізнатися багато цікавих речей, що трапилися в її житті та вплинули на її формування.

Особливістю цієї поїздки був склад самих учасників, якими були семінаристи та молоді священники з усього світу: Камерун, Центральна Африка, Індонезія, Іспанія, Італія, Швейцарія, Португалія, Німеччина, Польща, і це далеко не увесь список.  Ну і, звичайно ж, Україна. Наша делегація складалася з 4-ох осіб, в якій були ще о. Іштван Погань та двоє семінаристів, що представляли Мукачівську дієцезію Римо-Католицької Церкви.

В цих днях я пригадав для себе важливісить щоденного читання та розважання над Словом Божим, в якому присутній сам Господь. Ця подорож була для мене великим та неочікуваним дарунком Всевишнього, і я справді щиро вдячний, що мав можливість стати учасником цього з’їзду, адже побачив семінаристів та священників з різних куточків світу, які вже служать, або ще тільки готуються до служіння, яке незалежно від твого походження, національності, раси є одним і тим же – служінням одному Господеві.

«Жнива великі, а робітників мало» (Лк 10, 2), проте все ж таки вони є...

бр. Михайло Крамар, VI курс КТДС

35888