ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Владика Василь Тучапець: «На Сході України соціальна діяльність Церкви відіграє дуже велику роль»

Владика Василь Тучапець: «На Сході України соціальна діяльність Церкви відіграє дуже велику роль»
26 23:22 2019 0 коментарів 156 переглядів

Він зауважив, що Харківський екзархат — наймолодший (був створений у 2014 році) і включає три області: Харківську, Сумську і Полтавську. На сьогодні у Харківському екзархаті служать 18 священників, 10 сестер, зареєстрована 21 громада і дві місійні станиці у Харківській області — Ізюмі і Лозовій.

Єпископ підкреслив, що дві місійні станиці постали саме завдяки соціальному служінню Церкви. І через таку діяльність місцева влада стає відкритішою до УГКЦ.

«На Сході благодійна діяльність відіграє дуже велику роль, особливо під час війни. Це представляє нашу Церкву з іншого боку. В тих умовах, де майже всюди суттєво переважає Московський патріархат, завдяки нашій соціальній діяльності місцева влада дуже відкрита на співпрацю з нами, щоби наші парафії і храми були у їхніх містах», — зазначив владика Василь.

Доповідач зауважив, що «Карітас» Харківського екзархату постав у 2014 році. Саме в той час до Харківської області через військові дії приїхали понад 200 тисяч вимушених переселенців з Луганщини і Донеччини. І «Карітас» надавав і надає їм всебічну допомогу. «За рік приблизно 10 тисяч осіб отримували допомогу протягом цього часу», — зазначив єпископ.

Він також розповів про капеланське служіння в екзархаті, зокрема у Нацгвардії і військовому шпиталі Харкова.

Говорячи про служіння сестер, владика Василь зауважив, що монахині катехизують, проводять дитячі табори і загалом опікуються дітьми та молоддю.

«Стараємось на кожній парафії проводити „Канікули з Богом“, особливо влітку. Діти не прийдуть до церкви, а прийдуть у табір. І деякі з них вперше вчаться робити знак хреста, вчать перші молитви, пізнають Бога. До них приходять їх батьки і ми можемо через дітей приводити батьків до пізнання віри», — зазначив екзарх Харківський.

Владика Василь Тучапець розповів, що через військові дії на Сході місцеві мешканці свідомо відмовляються ходити до храмів Московського патріархату і шукають українську церкву. «Війна призвела до переоцінки цінностей у людей. Частина не хочуть надалі ходити до Московського патріархату, вони хочуть української Церкви і приходять до нас свідомо, вибирають нашу Церкву. І Наша церква стоїть на позиції проукраїнській, всі служби правляться українською мовою. І місцеві російськомовні люди намагаються говорити в церкві українською», — зазначив екзарх Харківський.

Він також зауважив, що важлива ділянка — це праця з молоддю. Іноді молодіжні зустрічі стають першим досвідом віри для хлопців і дівчат на парафіях екзархату.

Джерело: 

https://synod.ugcc.ua/data/vladyka-vasyl-tuchapets-na-shodi-ukrayny-sotsialna-diyalnist-tserkvy-vidigra-duzhe-velyku-rol-1124/

34732


Коментарі


Nhjmnb u Nhjmnb u (25.04.2020 22:17)

Fbopmq nsaixa when is viagra generic