ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Троє семінаристів КТДС взяли участь в школі італійської мови в Мантові

Троє семінаристів КТДС взяли участь в школі італійської мови в Мантові
14 12:16 2019 0 коментарів 960 переглядів

         Протягом липня 9 студентів з України, серед яких троє семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, вивчали італійську мову в рамках школи, яка відбувалась в містечках Судзара та Сан Сільвестро, провінція Мантова, Італія. Цими семінаристами були цьогорічні випускники нашої семінарії бр. Микола Шевців, бр. Андрій Поливка та четвертокурсник бр. Ярослав Кузишин.

         Щодня з понеділка по суботу студентки УКУ та семінаристи мали лекції з італійської мови, на яких вивчали граматику, лексику, мовні звороти, пізнавали історію та культуру Італії. Окрім цього, у програму школи входили поїздки у місця, які мають вагоме історичне, сакральне та культурне значення. Усе це стало дуже корисним для вивчення італійської мови, оскільки студенти постійно перебували у відповідному мовному середовищі, намагалися вловити кожне слово, щоб поповнити свій словниковий запас і краще зрозуміти викладача чи екскурсовода.

         Окрім того, протягом цього місяця ми мешкали в італійських сім’ях. Саме там після закінчення лекцій ми могли на практиці застосувати отримані знання італійської, розвивати свої мовні навички. На початку було складно говорити, підбирати правильні слова, правильно відмінювати їх, але згодом щораз краще вдавалося розмовляти італійською. Ми були приголомшені гостинністю та безкорисливістю мешканців Судзари. Вони прийняли нас, відчинили свої домівки, а ми могли відчути себе, як вдома. Більше того, нам присвятили велику кількість часу та матеріальних ресурсів. Ми безмежно вдячні та сподіваємось, що ми будемо підтримувати контакти в майбутньому.

          Літня школа в Мантові є результатом співпраці Українського Католицького Університету (УКУ) та дієцезії Мантова. Цього року вона відбулась уже 20-ий ювілейний раз. З цієї нагоди відбулось святкування українсько-італійської співпраці. 21 липня організатори та учасники італомовної школи, представники УКУ молилися разом італійською мовою на Божественній Літургії у візантійському обряді, яку очолив владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, у співслужінні з ректором УКУ о. Богданом Прахом, одним із співзасновників школи о. Джермано Марані, координаторами школи о. Самуеле Біньотті та о. Тарасом Окісом.

          Італійські сім’ї також мали змогу пізнати краще Україну, її та церковну історію, українські традиції та мальовничі місця нашого краю завдяки мультимедійним презентаціям, які підготували для них учасники школи італійською мовою.

          Окрім вивчення мови учасники школи мали нагоду запізнати духовне надбання Італії. Цей досвід був можливий через щоденну участь в Літургії на місцевих парафіях, а також триденне перебування в монастирі сестер-кларисок, які постійно перебувають у кляузурі. У розмовах із сестрами студенти мали нагоду запізнати не лише історію монастиря та його засновників, а й історії покликань та духовний досвід монахинь. Також студенти мали унікальну нагоду брати участь в богослужіннях добового кола латинського обряду, який провадили своїм співом черниці.

           Ось такі враження має Микола Шевців, випускник КТДС, який цього року продовжить своє навчання у Римі: «Усі заняття стали дуже корисними, бо ж будучи на лекціях чи слухаючи екскурсовода, ми намагалися вловлювати кожне слово. На початку було важко говорити, підбирати слова, правильно їх відмінювати, але вже згодом вдавалося говорити щоразу краще та менше припускатись помилок. Наразі не можу сказати, що я достатньо володію італійською, бо ж на це потрібно більше часу, але цей місяць дозволив перейти від простих на складні речення, слухати й розуміти настільки, що я сам собі можу дати раду в Італії. Ця програма дала базові навички, які можна самостійно розвивати. Тому рекомендую всім зацікавленим долучатися до літньої школи італійської мови».

           Бр. Ярослав Кузишин згадує таке: «Я почав вивчати італійську минулого вересня. За той час дещо опанував, однак не був спроможний вести розмову чи розуміти італійців. Після школи можу впевнено сказати, що значно підвищив рівень мови. Усе це завдяки викладачам та відповідному середовищу. Дуже важливу роль відіграло проживання в італійських сім’ях, які підказували необхідні слова чи правильний спосіб вираження думок. Окрім того, завдяки старанням координатора-дона Самуеле, ми мали можливість познайомитись та проводити вільний час із молоддю». 

            Після цього місячного курсу ми достатньо володіємо італійською, щоб могти порозумітись з італійцями в різних ситуаціях, виразити свої погляди. Дуже дякуємо організаторам школи за найкращу можливість вивчати мову - перебуваючи в італомовному середовищі. Цей досвід допоможе нам під час подальших студій у Римі. Також рекомендуємо всім цю літню школу, особливо студентам, які планують продовжувати свої студії в Італії.

бр. Микола Шевців,

бр. Андрій Поливка,

бр. Ярослав Кузишин

34841


Коментарі


Bwkbbj l Bwkbbj l (25.04.2020 21:41)

Mvtgkf ubjmmh buy viagra pills online