ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи взяли участь у VII Всеукраїнській прощі духовенства УГКЦ до Перемишлян

Семінаристи взяли участь у VII Всеукраїнській прощі духовенства УГКЦ до Перемишлян
10 15:00 2018 0 коментарів 1557 переглядів

9 травня 2018 р. Б. відбулася VII Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян. Брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії під керівництвом префекта з дисциплінарної частина о. Інокентія Волошина активно долучилися до цієї прощі.

Розпочалася наша мандрівка у вівторок, 8 травня. Семінарійна спільнота вирушила із Києва після лекцій. На ніч нас прийняли монахи Свято-Успенської Лаври в Уневі. Наступного дня семінаристи мали нагоду дізнатися більше про цю монашу обитель. Отець Інокентій провів екскурсію та розповів історію і цікаві факти про Унівську Лавру.

Пізніше семінаристи та отець-настоятель відправилися до Перемишлян, де відбулася «Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Високопреосвященний владика Володимир (Війтишин), архиєпископ і митрополит Івано-Франківський. Архиєрею співслужили: Високопреосвященний владика Василій (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, Преосвященний владика Василій (Івасюк), Єпарх Коломийський, Преосвященний владика Володимир (Груца), Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Григорій (Комар), Єпископ-помічник Дрогобицько-Самбірської єпархії, Преосвященний владика Василій (Тучапець), Екзарх Харківський та Преосвященнний владика Богдан (Манишин), Єпископ-помічник Стрийської єпархії, а також присутні на прощі священнослужителі. Чудовим співом Літургію прикрасив хор семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Після Святої Літургії владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, подякував присутнім єпископам та священикам за участь у прощі, а відтак всі помолилися за Україну, заспівавши гімн «Боже великий, єдиний».

Нагадаємо, що 24 квітня 2009 року, блаженний священномученик Омелян Ковч був проголошений покровителем душпастирів УГКЦ, а перша Всеукраїнська проща духовенства до Перемишлян відбулася у 2012 році».

На завершення поїздки ми вирушили до м. Броди, де помолилися Молебень до Пресвятої Богородиці. Молитву очолювали отці: Інокентій Волошин та Петро Чаплюк, парох парафії Пресвятої Трійці та декан Старобродівський. Духовним словом після читання Євангелія з вірними поділився о. Інокентій. Після спільної молитви брати-семінаристи заспівали для парафіян духовні пісні.

Після цього, прот. Петро запросив усю нашу спільноту на святкову вечерю, під час якої лунали веселі пісні та відбулося щире спілкування.

Висловлюємо щиру подяку прот. Петру Чаплюку та його дружині Ірині за тепле прийняття, велику гостинність і щедрість.

Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла
За матеріалами: Стрийська єпархія УГКЦ