ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи помолилися молебень перед Вишгородською іконою Божої Матері

Семінаристи помолилися молебень перед Вишгородською іконою Божої Матері
15 20:27 2018 0 коментарів 740 переглядів

15 травня 2018 р. Б. у Соборі Вишгородської Богородиці УГКЦ відбувся Молебень до Пресвятої Богородиці за мир і спокій в Україні за участю Президента України Петра Порошенка, єпископів та духовенства УГКЦ, УПЦ КП, УАПЦ, УПЦ МП. Із благословення Блаженнішого Святослава молитву очолив Владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський УГКЦ, а спів провадили семінаристи КТДС – октет «Аксіос».

Спершу на подвір’ї собору достойних гостей зустрів парох громади УГКЦ у Вишгороді протоієрей Тарас Валах. Він привітав усіх прибулих та побажав їм особливої опіки Вишгородської Богородиці: «Нехай Господь за заступництвом Пресвятої Богородиці, прославленої в іконі Вишгородської Богородиці, благословляє вас усіма потрібними ласками для усіх починань у скріпленні єдності та процвітанні нашої держави», – побажав о. Тарас.

У своєму вітальному слові Владика Василь відзначив, що перед іконою Вишгородської Богородиці впродовж віків молилися великі князі київські. І сьогодні молитва глави держави є символом християнського вектору розвитку нашої Батьківщини.

Окрім цього, єпископи та Президент відзначили важливість об’єднавчого процесу Церков Володимирового хрещення. На згадку про молитву Президенту України подарували копію Ікони Вишгородської Богородиці.

Первинно ікона Божої Матері знаходилась у храмі міста Вишгород. Згідно з переданням, у 1131 році Константинопільський патріарх подарував її київському князеві Мстиславові Великому. У 1155 син Юрія Долгорукого володимиро-суздальський князь Андрій Боголюбський зруйнував частину Вишгорода та, викравши ікону Вишгородської Богородиці, вивіз її спочатку до своєї резиденції в селі Боголюбово, а пізніше - до Володимира-на-Клязьмі, де вона стала головною святинею збудованого цим князем Успенського собору. Відповідно, ікону почали називати «Володимирська». Зараз ікона знаходиться у Третьяковській галереї у Москві.

Джерело: Київська Архиєпархія УГКЦ

29059