ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи КТДС взяли участь у з’їзді капеланів Лицарів Колумба

Семінаристи КТДС взяли участь у з’їзді капеланів Лицарів Колумба
Жовтень 12 08:42 2019 0 коментарів 681 переглядів

9-10 жовтня наші брати Андрій Кремза та брат Володимир Литвинчук взяли участь у з’їзді капеланів Лицарів Колумба в Україні, що відбувався у Вищій Духовній Семінарії Львівської Архідієцезії в Брюховичах. До участі були запрошені капелани різних рад Лицарів Колумба в Україні, отці, які виявили бажання створити ради при своїх парафіях і наші брати (як потенційні капелани), які є членами цієї організації, що налічує до 2 млн чоловіків у цілому світі.

Захід розпочався по обіді зі спільної молитви. До присутніх звернулися з вітальним словом: брат Богдан Ковалів – Національний делегат Лицарів Колумба в Україні, Його екселенція Мечислав Мокшицький – архієпископ-митрополит Львівський РКЦ  та преосвященний владика Михаїл Бубній – екзарх Одеський та Адміністратор Кримський.

Спеціальним гостем з’їзду був о. Веслав Лєнартовіч – Головний капелан Лицарів Колумба у Польщі, – який поділився досвідом існування організації в цій країні, наголосивши в своєму виступі на таких аспектах, як сучасний образ чоловіка і його участь у парафіяльному житті.

«Сьогодні чоловік виходить з дому і його немає цілий день. Весь свій час він присвячує тому, що він заробляє кошти для утримання своєї сім’ї і ця потреба досить часто відсуває на задній план його усвідомлення себе як батька і християнина. Більш кричущою є ситуація, коли чоловік їде на заробітки десь до іншої місцевості чи країни і є відсутнім вдома довгий час. Матері також працюють, а дітей «виховує» Інтернет. Тому найпершим покликанням Лицарів Колумба в сьогоднішній день є відбудування та зміцнення своїх сімей та парафій… Парафія не має бути супермаркетом, коли людина може прийти і взяти собі з полички необхідну для неї послугу: сповідь, молитву, задоволення інших потреб. Якщо є така тенденція, священик стає продавцем у супермаркеті. Натомість, він повинен бути пастирем. А це значить, що повинна проводитись і активна пасторальна робота… Лицарі Колумба є тією нішею, коли чоловік в повному розумінні цього слова може відчути себе корисним. Корисним своїй родині, своїй спільноті, своїй місцевості. Це усвідомлення є необхідним для чоловіка. І саме тут проявляється співвідповідальність за свою парафію».

Отець Веслав розповів про різні акції, які провадять Лицарі Колумба у Польщі. Серед таких, наприклад, щорічна організація Різдвяних свят на парафії, конкурс різдвяних шопок, які роблять діти спільно зі своїми татами, нічні паломництва чоловіків, взаємодопомога у відвезенні дітей до школи та багато інших.

Також діючі капелани рад зібралися на обговорення своєї діяльності, а потенційні капелани мали свою програму, що передбачала практичну інформацію про те, як стати лицарем та як заснувати раду.

Ввечері учасники з’їзду відслужили Літургію у латинському обряді, яку очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, а зранку наступного дня Літургію у візантійському обряді, яку очолив владика Михаїл Бубній. Міркуючи на проповіді над євангельським уривком, владика сказав:

«Фарисеї і книжники поставили питання Ісусові «Якою владою ти це робиш?» З цього питання випливає інше, а що Господь робить? Якщо звернутися до іншого уривку Святого Євангелія, то побачимо там певну відповідь. Ісус Христос, прийшовши до Єрусалиму, входить до Храму збентежений, адже бачить повний хаос. Господь починає перевертати столи, виганяти з храму торгівців, говорячи «Дім Божий це Дім Молитви, а ви з нього робите печеру розбійників». І саме у цьому уривку ми бачимо як фарисеї і книжники бажали у цей момент смерті Христа, бо вважали, що вони мають владу у цьому храмі і можуть робити там все те, що забажають. Насправді фарисеї просто не усвідомлювали що всяка влада від Господа. Пилат також звертаючись до Ісуса звертав Йому увагу на те, що має владу звільнити і вбити. На що Господь відповів, що не мав би він влади якби вона йому не була б дана. Пророк Іван – це, ніби, відповідь Ісуса Христа. Господь запитав звідки було Іванове хрещення для того, щоб дати можливість замислитися їм. Кожна особа у цьому світі повинна розуміти, що все, що вона маємо у цьому житті, чи то якісь певні статки, чи будь що інше, все це є дане Богом. Кожен з нас повинен усвідомити якою владою діємо у цьому житті. У наш час  існує спокуса приписувати собі все те, що у силу тих чи інших обставин ми досягли.»

Єпископ чітко наголосив отцям-капеланам і братам-лицарям, що кожен з нас, що б він не робив, завжди має пам’ятати, що всього досяг за допомогою Бога. Отож потрібно вчитися жити щиро і чесно, учитися жити в правді з Богом, зі світом і з людьми.

Після Літургії о. Юрій Козловський презентував практичні матеріали для капеланів.

Важливою подією стало призначення отця Валентина Розгона з Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ помічником Національного капелана Лицарів Колумба в Україні. Цей крок має посприяти кращій комунікації усіх капеланів в Україні, незалежно від обряду.

Пізніше о. Володимир Мальчин, Національний капелан Лицарів Колумба в Україні, презентував ікону «Матері Божої Заступниці переслідуваних християн», яка здійснює паломництво по радах Лицарів Колумба у світі протягом 2018-2020 років.

Після презентації усі разом мали спільну вервицю. На завершення відбулася презентація загальнонаціональних заходів на 2019-2020 роки, представлення засобів комунікації капеланів в межах України та завершальна молитва VI Часу учасників заходу.

Запрошуємо усіх небайдужих чоловіків долучатися до Лицарів Колумба, яких святий папа Іван-Павло ІІ назвав «сильною правицею Церкви».

бр. Володимир Литвинчук, ІІІ курс КТДС

бр. Андрій Кремза, ІІІ курс КТДС

35278