ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи КТДС відвідали Дрогобицьку духовну семінарію

Семінаристи КТДС відвідали Дрогобицьку духовну семінарію
Грудень 06 10:54 2019 0 коментарів 690 переглядів

Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, яке Церква святкує 4 грудня є для нашого народу особливим святом. Це свято також в особливіший спосіб святкують три семінарійні спільноти: Львівська духовна семінарія Святого Духа, Дрогобицька духовна семінарія блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима та Київська Трьохсвятительська духовна семінарія. Адже у цих спільнотах діють братства Введення у храм Пресвятої Богородиці, засновані отцем Ісидором Дольницьким. Протягом, більш ніж п’яти років, у цих братствах сформувалася добра традиція. Братства делегують своїх братчиків один до одного для спільного святкування та єднання в молитві впродовж цих святкових днів. Цього року братство Київської семінарії у Дрогобичі представляли брати 5 курсу: брат Олександр Француз та брат Тарас Микитич.

Святкування розпочалося ввечері, напередодні самого свята, у семінарійному храмі Великою Вечірньою із Литією. Після чого нам провели екскурсію по семінарії, брати познайомили з науковими та творчими здобутками, а також розповіли про повсякденне життя в семінарії.  Опісля, програма святкувань продовжилася у семінарійному храмі молебнем Братства та Утренею, яку очолив владика Григорій Комар (єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та духівник братства «Введення у храм Пресвятої Богородиці»).

Наступного дня святкову програму розпочали у катедрі Пресвятої Трійці архієрейською Літургією, яку очолив владика Григорій (Комар), у співслужінні єпископів Гліба (Лончини), адміністратора Паризької єпархії святого Володимира Великого, Степана (Менька), екзарха Донецького та чисельного духовенства.

По закінченні служби святкування перемістилося до семінарійного храму, де відбувся урочистий Чин прийняття кандидатів до братства через постриг та урочисте зобов’язання дотримуватись правил братства, дбати про храм та зростати у чеснотах.

Святкування закінчилося чудовим концертом та урочистим зверненням духівника дрогобицького братства «Введення у храм Пресвятої Богородиці» владики Григорія (Комара), де він акцентував увагу братів на Марії як на старозавітному «кивоті» та взірці для наслідування.

бр. Олександр Француз, V курс

35678