ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Ознайомча зустріч про діяльність ПЛАСТу

Ознайомча зустріч про діяльність ПЛАСТу
26 23:00 2020 0 коментарів 939 переглядів

«Сини наші як парості хай будуть, що ростуть у повнім віку молодечім. Дочки наші, немов стовпи наріжні, витесані, немов оті у палаці» (Пс. 144,12).

26 лютого семінаристи КТДС мали ознайомчу зустріч про діяльність ПЛАСТу, - національної скаутської організації України.

Волонтер ПЛАСТу Світлана Мотузка разом з о. Ростиславом Височаном представили семінаристам історію виникнення та діяльності найбільшої молодіжної організації України. ПЛАСТ існує вже більше століття і є неполітичною та позаконфесійною організацією, метою якої є сприяти патріотичному вихованню української молоді на засадах християнської моралі.

ПЛАСТ має свою методику виховання, розроблену професором педагогіки, постійно проводить різноманітні табори, зустрічі, навчання. В Україні налічується більше 8 тис. пластунів, а в світі – приблизно 40 мільйонів  скаутів(!).Як говорять самі пластуни, двері організації відкриті для всіх бажаючих від 2-х до 102-х років.

Особисто для мене зустріч з представниками ПЛАСТу відкрила золоту можливість для праці з молоддю, стала відповіддю на запитання: «Що має робити наша молодь»? Куди, окрім садочку чи школи, батьки можуть записати свою дитину і не переживати за те, що вона там робить?  Адже світ пропонує багато речей для молоді, але чи всі вони є корисними? ПЛАСТ увібрав у себе і пропонує нам найкраще, - гармонійний розвиток молодої людини: фізичний, духовний, емоційний. Завдяки нашій зустрічі семінаристи зрозуміли, що можуть активно долучитися до цього важливого завдання.

Ісус Христос навчив нас розпізнавати все за плодами, адже добре дерево має родити добрі плоди (пор. Мт 7,15-20). Вихованцями ПЛАСТУ є, зокрема, такі люди: Любомир Гузар, Богдан Гаврилишин, Любомир Романків, Борис Ґудзяк, Квітка Цісик, Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, Кетрін Винник, Ярослав Ажнюк, Настя Станко, Соломія Бобровська та інші.

Бр. Назар Шевчук, VI курс