ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Співпраця КТДС з Краківським Папським Університетом Івана-Павла ІІ

Співпраця КТДС з Краківським Папським Університетом Івана-Павла ІІ
Листопад 01 07:00 2019 0 коментарів 1277 переглядів

28-29 жовтня 2019 року Божого на Богословському факультеті Університету Івана Павла ІІ у місті Кракові відбулась зустріч дослідницької групи міжнародного наукового проекту, присвяченого 300-літтю Замойського синоду.

У ці дні в обговоренні та деталізації проекту «Мультикультурна спадщина Речі Посполитої у формуванні європейської ментальності слов’ян Центрально-Східної Європи. Міждисциплінарне дослідження латинських впливів на візантійсько-слов’янську культуру, натхнене 300-літтям Замойського синоду» взяли участь о. д-р. габ. Пшемислав Новаковський (керівник проекту, керівник Кафедри Історії Літургії), д-р. габ. Лукаш Мажец, о. проф. Станіслав Набиванєць, д-р. габ. Ян Страдомський, о. д-р. габ. Януш Мєчковський, д-р. Дзяніс Лісейчиков, о. д-р. Василь Рудейко, о. д-р. Роман Островський, проф. Михайло Журба, ліц. Вікторія Семенова, магістр Олексій Браславець, магістр Марек Гжеляк, архимандрит Сергій (Ян) Гаєк, очільник Білоруської Греко-католицької Церкви.
Наукова співпраця триватиме три роки (2019-2021 рр.) та залучить групи дослідників з Польщі (Яґеллонський та Краківський Університети), України (КТДС, УКУ, НПУ ім. Драгоманова та Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського) та Білорусі (Національний історичний архів Білорусі). Планується створення сайту, де будуть висвітлені матеріали цього дослідницького проєкту.
Першочергове завдання – це переклад латинського тексту постанов Замойського Синоду на польську мову. І вже на першій зустрічі виникла певна інтрига щодо перекладу, адже латинський текст постанов має певні відмінності від перекладу на старопольську мову.
Наступний крок – організація у листопаді 2020 року у Кракові наукової конференції «Спадщина Замойського Синоду 1720 року: виклики та перспективи». Заплановані доповіді понад 15 науковців. Це будуть літургісти, богослови, історики, філологи та каноністи. Як результат – видання збірки статей, яка допоможе по-новому подивитись на феномен Замойського Синоду та розвіяти міфи, що створилися в історії щодо нього.
Заключним етапом дослідження стануть практичні семінари для майбутніх науковців. Йдеться про участь студентів з України, Польщі та Білорусі у цьому дослідженні. Спочатку науковці-дослідники приїдуть в УКУ, КТДС та Інститут св. Томи Аквінського, щоб представити результати дослідження, потім відбудеться зустріч молодих науковців в Кракові (весна 2021 року), де буде налагоджена співпраця між науковими осередками України, Польщі та Білорусі.
Цей проект має на меті співпрацю наукових кіл та спробу ширшого аналізу історичних феноменів, а саме Замойського Синоду, для кращого розуміння історичного та культурного контексту Унійної Церкви.


отець-доктор Роман Островський, префект з навчальної частини КТДС
Фото: Вікторія Семенова та отець Василь Рудейко