ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Приміційна Божественна Літургія отця Дмитра Кудіна

Приміційна Божественна Літургія отця Дмитра Кудіна
06 21:40 2019 0 коментарів 1122 переглядів

Сьогодні, 6 травня 2019 року Божого, у день, коли Христова Церква вшановує пам’ять великомученика Юрія, у стінах Київської Трьохсвятительської духовної семінарії свою приміційну Божественну Літургію відслужив отець Дмитро Кудін. Співслужили отці-настоятелі: ректор семінарії прот. Петро Жук, префект із дисциплінарної частини о. Інокеній Волошин, а також отці-гості: о. Сергій Паламарчук з Донецького екзархату та о. Роман Славич. У молитві взяли участь родина отця Дмитра, сестри Служебниці, друзі отця, брати-семінаристи.

Під час проповіді отець-ректор нагадав про шлях покликання отця Дмитра, розповів про його дорогу до священства. Також отець Петро навів слова Отців Церкви про священство:

Іван Золотоустий. «Священство виконується на землі, проте слід вважати його не земним благом, а небесним».

Касіян. «Влада священика вища за всяку земну владу, священик тільки нижчий від самого Бога. Божий священик поглянь на висоту неба, а ти – вищий від неї, на високе становище володарів, а ти ще вищий від них. Від одного лише Творця ти є нижчий».

Св. Папа Інокентій ІІІ. «Священик є посередником між Богом і людиною. Меншим від Бога, більшим за любого чоловіка».

Св. Діонісій. «Уявляємо Божого мужа, коли згадуймо і роздумуємо про дар священства. Священство – Божа гідність».

Єфрем Сирин. «Дар священичої гідності переходить усяке людське розуміння…»

Велика гідність священика, але й велика відповідальність! Отець Петро побажав отцю Дмитру, щоб він ніколи не забув відчуття теплоти Божої присутності, яке відчував вчора, коли Патріарх поклав на нього руки.

Після Божественної Літургії отець Дмитро промовив подячне слово: «Найперше хочу подякувати Богові за дар життя, віри і за покликання, за те, що Він завжди є зі мною. Щиро вдячний Патріархові Святославу, який уділив мені це таїнство, владиці Йосифу, який дав мені поручення, владиці Богдану, який є нашим викладачем. Щире сердечне спасибі отцю-ректору, отцю Інокентію, Андрію, Роману, Єроніму, Миколаю, Юрію…». Також отець подякував батькам, друзям, сестрам Мироносицям, братам-семінаристам, усім присутнім за підтримку та молитви. На завершення нововисвячений священик уділив кожному ієрейське благословення.   

34252