ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

В КТДС відбулись лекції про реалії священничого служіння на Донеччині

В КТДС відбулись лекції про реалії священничого служіння на Донеччині
Жовтень 10 21:54 2019 0 коментарів 522 переглядів

У середу та четвер 9-10 жовтня у стінах КТДС відбулися дві відкриті лекції отця Василя Іванюка, настоятеля храму святого пророка Іллі на теми: «Особливості та виклики місійного служіння на Донеччині» та «Як організувати ефективне капеланське служіння».

Отець Василь ділився унікальним місійним досвідом, який здобув за 28 років служіння на Сході України. Також увагу було приділено питанню розпізнанн Божої волі у священичому служінні. Важливим у місіонерській діяльності є «приготувати і розчистити ґрунт», щоб потім на ньому сіяти зерно Слова Божого.  Доповідач наголосив, що протягом цих 28 років він тільки «розчищає ґрунт»: « Ми - це покоління, яке має готувати землю». Іншою важливою справою, яку потрібно зробити, будучи на місійних теренах, – це з’ясувати, чи є там вірні УГКЦ, щоб на їхній основі формувати майбутню парафію. 

Отець Василь розповів також, що був час, коли він ходив пішки з вервицею в руках і шукав людей, вірних нашої церкви. Особливо отець наголосив на молитві, яку сам протягом багатьох років старається не упускати, і на підтримці зв’язку з іншими священиками, щоби при першій же нагоді сповідатись. «Священик мусить говорити серцем, мусить вірити в те, що говорить», - підсумував о. Василь.

Стосовно капеланського служіння отець відмітив: «Найголовніше для капелана - бути компетентним». Важливим аспектом служіння отець Василь назвав вміння розподіляти час і не переносити роботу в сім’ю, бо сім’я для місійного служіння має вирішальне значення. Також отець говорив про стрес, який неминуче виникає у капеланській чи місійній діяльності і, що важливо, свою волю узгодити з Божою волею. Поділився досвідом, отриманим на передовій, і, як підсумок лекції, на питання "як досягнути закінчення війни?" сказав: «Наша особиста переміна - це шлях до миру та закінчення війни».

бр. Юрій Козань, ІІ курс КТДС

35264