ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Хор КТДС бере участь у фестивалі хорів у Львові (Частина І)

Хор КТДС бере участь у фестивалі хорів у Львові (Частина І)
Листопад 17 22:00 2019 0 коментарів 766 переглядів

16 листопада, хор нашої семінарії прибув до Львова. Зранку браття провадили співом Літургію в Архикатедральному соборі Юра, яку очолив преосвященніший вл. Володимир Груца. Варто зазначити, що саме цей собор є яскравим прикладом українського бароко.

Після Літургії владика Володимир подякував хористам за прекрасний «ангельський» спів та разом з братами-хористами відвідали крипту собору, митрополичі палати та прогулялися митрополичим садом. Владика намагався не опустити жодної з пам‘яток, тому ретельно намагався все показати і розповісти. «Для старших часи митрополита Андрея можуть видатись як щось, що було недавно. Проте для шістнадцятилітньої людини це може бути як період Середньовіччя» - жартуючи наголосив владика на початку екскурсії митрополичими палатами.

Опісля хористи мали спільний обід в молодіжному центрі св. Івана Боско, де їх дуже гостинно зустріли.

Наситившись браття-хористи вирушили в екскурсію історичними пам’ятками Львова. Семінаристи пройшли вулицями колишнього українського кварталу, відвідуючи багато пам’яток архітектури, зокрема ряд церков: Успенська церква, при якій діяло Львівське братство, церква Пресвятої Євхаристії, Вірменська церква, храм Преображення Господнього. Також ми завітали до багатьох будівель-музеїв на Площі Ринок. Таким чином браття могли перенестися на декілька століть назад, щоб справді відчути, як засновувалося та функціонувало місто Лева.

Екскурсія завершилася відвідуванням храму Петра і Павла, де семінаристи мали можливість спуститися у підземелля храму і дізнатися пласти історії, на яких засновані мури міста.

О 18:00 хористи провадили спів Літургії і Вечірні у цьому храмі. Після богослужінь владика-номінант Степан Сус висловив слова подяки хористам та розповів детальніше історію храму, фресок та скульптур. Владика-номінант наголосив, що попри реставрації вони намагаються зберегти кожну історичну пам’ятку, бо це «історія цього храму». Також не могли не згадати наших полеглих воїнів АТО, яким присвячене особливе місце у храмі, а саме - «куток пам’яті». Тому владика-номінант розповів про капеланське служіння та про діяльність парафії Петра і Павла стосовно родин, які втратили своїх героїв.

Дякуємо Богу за перший день нашого перебування у Львові та людям, які зустрілись нам в сьогоднішньому дні.

бр. Василь Морозовський, ІІІ курс