ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

IV Всеекзархальна проща Харків - Покотилівка

IV Всеекзархальна проща Харків - Покотилівка
Жовтень 15 20:21 2019 0 коментарів 661 переглядів

Так важливо хоча б раз на рік звільнити простір в серці, розумі, житті і запросити туди Бога! Відмова від щоденності - ось найбільша мета прочанина, результатом якої є прийняття реальності. Це великий крок довіри до Бога, на який важко наважитись. Це нагода зустрічі. Це зустріч з Богом, коли входиш в Його великі батьківські обійми! Втома, біль, недуга, голод, чи будь-яке інше фізичне виснаження - це теж молитва, жертва і подяка Богові за щоденні дари.

У суботу й неділю 12-13 жовтня 2019 року відбулася проща духовенства і вірних Харківського екзархату УГКЦ до Покотилівського василіянського монастиря Покрови Пресвятої Богородиці. Проща греко-католиків, яка проводиться з благословення преосвященного владики Василія Тучапця, ЧСВВ, екзарха Харківського, з Харкова до Покотилівки. Цього року в прощі взяли участь семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Піша проща розпочалася 12 жовтня спільною молитвою у катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця м. Харкова. Опісля колона рушила до монастиря Святого Івана Павла ІІ Згромадження сестер святого Йосифа. Опісля учасники прощі спільно помолилися Молебень до Богородиці у мобільному містечку для вимушено переселених осіб. Традиційно прочани зупинилися у лісі, де їх пригостили смачним обідом. До вечора колона прибула в Покотилівку, залишивши позаду близько 25 кілометрів. Під час всієї прощі тривала молитва за мир, єдність та любов в Україні. Велику Вечірню з Литією у монастирському храмі супроводжував спів семінаристів. Нічні чування, які тривали до пізньої ночі, очолили отці Василіани.

О 10:00 в неділю 13 жовтня розпочалася воскресна Утреня, яку відслужив настоятель монастиря, а в 11:00 на подвір’ї перед входом до храму священнослужителі, парафіяни й гості вітали владику Василія, екзарха Харківського, який очолив урочисту Архиєрейську Святу Літургію. Після Літургії владика Василій подякував усім парафіянам, гостям та добродіям, уділив своє архиєрейське багословення та покропив усіх освяченою водою. Продовжилися святкування на подвір’ї храму співом дітей та обідом, під час якого всі учасники свята частувалися смачною покровською кашею.

брат Богдан Магурський, ІІ курс КТДС