ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

День духовної віднови у КТДС (ДОДАНО ВІДЕО)

День духовної віднови у КТДС (ДОДАНО ВІДЕО)
Жовтень 05 21:49 2019 0 коментарів 824 переглядів

Життя — це рух. Нам неодноразово доводилося чути дану фразу. Існують різні способи як її тлумачити. Сучасний світ пропонує людині не зупинятися у спробі досягти успіху. Проте, це має свої наслідки. Щораз поширенішими стають такі явища, як епідемія перевтоми психологічне та емоційне вигорання, синдром хронічної втоми, тощо. Культура постійної «залученості» виснажує людину. Життя стає калейдоскопом, де на місце одного фрагмента тут же приходить інший. Людина поринає у вир хаотичних подій, які опановують її. Панацеєю від всього вищепереліченого є зупинка, як невід’ємна частина руху.

Такою зупинкою для братів семінаристів є день духовної віднови. Сьогодні його провадив о. д-р. Іван Дулиба. У вступі отець нагадав братам, що успішність реколекцій залежить від того, хто є їхнім протагоністом. Якщо людина співпрацює із Святим Духом, то очевидно, що відведений час не пройде даремно. Але протагоністом може бути і диявол, який ходить як лев рикаючий шукаючи кого б пожерти (Пор. 1Пт. 5,8). Саме тому отець-реколектант нагадав братам заклик Христа: чувайте і моліться (Мр. 14,38). Ті два аспекти допомагають глибше пізнавати Господа. Разом з тим вони допомагають уникнути небезпеки бути поверхневим у духовному житті. Дана небезпека виникає тоді, коли брати занадто заангажовуються в різні служіння. За таких обставин брат немовби побожно втікає від Бога і себе, не маючи часу на молитву, читання Святого Письма та духовної літератури. Саме чування дозволяє бути при Христі, переживати зустріч з Ним, а вже після цього нести Його людям. Як приклад для наслідування отець Іван навів життя святої Матері Терези, яка навчала, що коли ми не молимося то стаємо надто бідними, щоб допомагати бідним. Коли ж молимося, то стаємо олівцем, яким Господь пише лист любові до людства.

Висловлюємо щиру подяку отцю Івану за духовний супровід та бажаємо від усієї спільноти мужності, витривалості та наполегливості, нехай пряця у Божому винограднику приносить щедрі духовні плоди та засіває зерна любові в серця семінаристів та всього Божого народу.

бр. Іван Гавриляк, V курс КТДС

https://m.youtube.com/watch?v=VSHrktbavWA

https://youtube.com/watch?v=CW3wPqdV4oM

35195