ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Бути людиною... сьогодні

Бути людиною... сьогодні
Жовтень 02 19:44 2019 0 коментарів 262 переглядів

Саме це питання було розглянуте на XXVII Сковородинівських читаннях, до яких цьогоріч долучилася й КТДС в особі її студента Любомира Дмитришина. Особливістю цієї конференції є перш за все склад учасників — доктори і кандидати філософських наук, які протягом довгого часу досліджують заявлену ними проблематику.

Водночас особливим є й місце проведення події — с. Сковородинівка, у якому помер і був похований Григорій Сковорода. Безперечно, відвідавши цю місцину, стає цілком зрозумілим контекст філософування Сковороди, адже про Ольшанську Іванівку (колишня назва села) він пише:

«Нынѣ скитаюся у моего Андрея Иван[овича] Ковалевскаго. Имам моему монашеству полное упокоеніе, лучше Бурлука. Земелька его есть нагорняя. Лѣсами, садами, холмами, источниками распещренна. На таком Мѣстѣ я родился возлѣ Лубень. Но ничто мнѣ не нужно, как спокойна келіа, да наслаждаюся моею невѣстою оною: “Сію возлюбих от юности моея...”. О сладчайшій органе! Едина Голубице моя! Бібліе!»

Окрім цього, слід звернути увагу, що участь у конференції сприяла посиленню дружніх зв'язків між КТДС і факультетом філософії Харківського університету імені Каразіна. Адже саме після ІІІ студентського турніру з філософії, де у фіналі наші брати зустрілися з командою "Маятник Фуко" ХНУ, вони отримали запрошення на цю подію.

Отож, анонсуємо проведення факультетом філософії ХНУ ім. Каразіна студентської конференції у квітні цього року і заохочуємо якомога більше братів КТДС долучатися  до неї. Адже саме на землі видатного філософа можна пізнати справжню філософію, про яку Григорій Савич каже: «Філософія або любомудріє прагне всіма вчинками своїми до того кінця, щоб дати життя духу нашому, благородство серцю, ясність думкам, яко голові всього. Коли дух у людині веселий, думки спокійні, серце мирне, то все світле, щасливе, блаженне – це і є філософія».

бр. Любомир Дмитришин, ІІ курс

35159