ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Ad fontes: "Пастирське богословіє" в КТДС

Ad fontes: "Пастирське богословіє" в КТДС
Жовтень 19 20:14 2019 0 коментарів 902 переглядів

Далекого 1885-го року, під час виходу у світ "Пастирського богословія", Юліан Пелеш навіть не уявляв собі, що наступне його перевидання відбудеться через 134 роки. Саме цей історичний контекст надав особливої вагомості презентації нового видання книги, яку провів її головний упорядник Андрій Черемський у стінах КТДС.

Як наголосив автор, велику цінність книга матиме перш за все для богословів, істориків та релігієзнавців, а серед них, звісно ж, і для семінаристів КТДС.

Адже "Пастирське богословіє" Юліана Пелеша є чи не єдиним підручником з літургіки, що абсолютно не використовує джерел і літератури РПЦ, а тому може бути чудовою альтернативою для останніх. Це у свою чергу сприятиме формуванню наукового дискурсу у сучасних літургійних дослідженнях, позаяк саме співставлення і незалежна оцінка якомога більшої кількості джерел і літератури робить можливим наукове дослідження.


Нагадаємо, що презентоване видання є рeставрованим рeпринтом одного з найвідоміших богословських підручників Української Цeркви кінця XIX – початку ХХ ст. “Пастирськe Богословіє” Кир Юліяна Пeлeша є видане у 2-х томах: “Літурґіка” та “Дидактика. Годеґетика”. Проєкт реалізований у рамках програми Українського Культурного Фонду “Створюймо інноваційний культурний продукт” і тому розповсюджується безкоштовно по публічних та університетських бібліотеках.

брат Любомир Дмитришин, ІІ курс КТДС

Коментарі


Роман Роман (30.10.2019 19:28)

Завантажити підручник “Пастирське Богословіє” (“Дидактика”, “Літурґіка”, “Годеґетика” і “Росправа о духовнім урядовім стилю”)владики Юліяна Пелеша можна за цим посиланням: http://khotkevych.info/fond/2019/10/29/kyr-yuliyan-pelesh-pastyrske-bogosloviye-zavantazhyty-knygy/