ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Спільнота КТДС вітає нововисвяченого владику Андрія (Хім‘яка) із єпископською хіротонією!

Спільнота КТДС вітає нововисвяченого владику Андрія (Хім‘яка) із єпископською хіротонією!
19 17:01 2023 0 коментарів 72 переглядів

Сьогодні, 19 лютого у Патріаршому соборі Воскресіння Христового м.Києва відбулась архиєрейська хіротонія преосвященного владики Андрія (Хім‘яка). Літургію очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, який уділив єпископські свячення у співслужінні Синоду єпископів УГКЦ, чисельного духовенства та двох співсвятителів, а саме владики Богдана Дзюраха, апостольського екзарха у Німеччині та країнах Скандинавії, та владики Степана Суса, єпископа Курії Верховного Архиєпископа.

Для семінарійної спільноти КТДС сьогоднішній день є особливим святом духовного піднесення, адже до Архиєрейського сану було піднесено нашого близько сусіда, душпастиря та викладача Літургіки, владику Андрія Хім’яка.

Ми щиро вітаємо Вас, дорогий владико, із цим світлим та радісним днем для цілої Української Греко-Католицької церкви ! Бажаємо повсякчасної підтримки Пресвятої Богородиці, її молитовного заступництва над Вашим життям і служінням. Нехай Господь благословляє усі Ваші добрі починання і провадить до святості, а товариші на землі нехай стануть у помочі в праці із вірними, молоддю та духовенством. Здоров’я міцного, правдивого щастя Вам на Многая і благая літа !

Довідка:
Преосвященний владика Андрій народився 13 квітня 1981 року в м. Львові у християнській ро- дині Михайла і Ганни Хім’яків. У 1988–1998 роках навчався у Львівській загальноосвітній шко- лі No 44 імені Т. Г. Шевченка, здобувши повну загальну середню освіту. З 1995 року належав до вівтарної дружини архикатедраль- ного собору Святого Юра у Львові, маючи нагоду поглибити свою віру та побачити добрий приклад священників. У 1998–2005 роках навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа, здобувши ступінь спеціаліста богослов’я. У 2005–2008 роках – у Папському східному інституті в Римі на факультеті східних церковних наук, здобувши науковий ступінь ліценціата богослов’я. Піддияконські свячення отримав 20 березня 2005 року з рук владики Василя Медвіта, екзарха Києво-Вишгородського. Рукопокладений Блаженнішим Святославом на диякона 9 травня 2012 року, а на священника – 4 листопада 2012 року. У вересні 2009 року розпочав працювати в Секретаріаті Синоду Єпископів як помічник владики Богдана Дзюраха, Секретаря Синоду Єпископів, а від вересня 2016 року – як заступ- ник Секретаря Синоду Єпископів. Від квітня 2021 року виконував обов’язки Секретаря Синоду Єпископів. Упродовж 2008–2013 років – викладач курсу «Східна християнська духовність» на Дистанційній магістерській програмі екуменічних наук (ДМПЕН) Українського католицького університету. Від 2014 року – викладач Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. 3 листопада 2022 року у Ватикані повідомлено про те, що Синод Єпископів УГКЦ обрав отця Андрія Хім’яка єпископом- помічником Київської архиєпархії УГКЦ, якому Святіший Отець Франциск дав свою згоду, призначивши йому титулярний осідок Куйкула.

Спільнота Київської Трьохсвятительської духовнї семінарії УГКЦ