ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Відбулась зустріч спільноти «Лицарі Колумба» у КТДС

Відбулась зустріч спільноти «Лицарі Колумба» у КТДС
Жовтень 30 12:39 2022 0 коментарів 136 переглядів

Нещодавно у КТДС відбулося зібрання спільноти «Лицарі Колумба», учасниками якої є активні чоловіки, парафіяни семінарійного храму Пресвятої Трійці та наші брати-семінаристи. На засіданні  були присутні  отець-ректор Петро Жук, капелан спільноти, а також  п.Констянтин, який є Великим Лицарем.

У зв’язку із обставинами епідемії covid-19 та викликами війни семінарійно-парафіяльна рада «Лицарів Колумба» у Княжичах останнім часом не мала можливості збиратись, тому ця жива зустріч стала особливою й була дуже очікувана багатьма учасниками. Насамперед, розпочавши із молитви та благословення отця-ректора, ми приступили до обговорення питань, які вже давно турбують не тільки нашу семінарійну раду, але й загалом всю світову спільноту. Отець Петро мав першість слова, а тому коротко пригадав історію створення цього братства в Україні та зокрема в с. Княжичі, де на базі КТДС функціонує унікальний у своїй суті і практиці осередок, у якому поєднані в одній спільноті як миряни, так і семінаристи.

Далі капелан розповів нам про рішення та заходи, які були прийняті на зібранні ректорів усіх семінарій та стосуються напрямів, актуальної специфіки діяльності спільноти. Йдеться зокрема про те, що «Лицарі Колумба» кожного року матеріально підтримують семінаристів, які мають фінансові труднощі, даючи їм стипендії як пожертви, які були зібрані завдяки членами цього братства. Також, відтепер вони будуть підтримувати ще й священників, які належать до лицарських рад, даруючи їм Євхаристійні набори та кошти одразу після отримання пресвітерського рукоположення краще замінити на Лицарі Колумба надаватимуть підтримку нововисвяченим священників, що належать до організації.

Наприкінці отець-ректор Петро Жук, наголосив на великій потребі у нових покликаннях до цієї спільноти, адже вона є великим скарбом, який допомагає та підтримує життя багатьох людей по всьому світі, а також це можливість для єднання та згуртовування небайдужих чоловіків, які бажають послужити церкві й своєю працею принести людям радість та втіху. Маючи відкриті очі на потребу та руки милосердя, «Лицарі Колумба» в першу чергу є прикладом один для одного, а отже кожен чоловік відчуває себе на своєму місці, бо Господь, який, найперше вибрав для цього служіння о. Майкла Макґівні, благословляє кожного послідовника та лицаря, що своїми власними руками творить добро та своєю молитвою розповсюджує Христа, який не прийшов, щоб Йому служили, а прийшов послужити.

На завершення зустрічі і спільної молитви, ми отримали благословення та завдання – закликати чоловіків до цієї спільноти, яка є інструментом для прослави Бога та втілення принципів християнського життя, прояв якого можемо бачити сьогодні, завдяки активності кожного лицаря.

Автор: бр.Максим Сечин, III курс
Фото: бр.Назарій Жеплінський, І курс