ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У семінарії пройшов день духовної віднови

У семінарії пройшов день духовної віднови
04 06:57 2022 0 коментарів 110 переглядів

У суботу, 3 вересня 2022 року, в стінах Київської семінарії відбувся день духовної віднови. Цей день є особливим, оскільки є першим днем духовної віднови в новому навчальному році. Протягом цього дня духовні науки провадив о. Юрій Логаза настоятель храму в честь ікони Матері Божої Неустанної Помочі в м. Славутич.

Отець Юрій зауважив, щоби бути доброю людиною, звичайно, потрібний якийсь час, бо добрими людьми не стають відразу, як і злими людьми не стають в один момент. Потрібно зупинитися і подивитися. Де ти є зараз? Хто ти є сьогодні? Добрими людьми потрібно бути ціле життя. В очах своїх ближніх ми завжди хочемо бути кращими, а в очах Божих, ми завжди є, якими ми є, без усяких прикрас. Щоби бути доброї людиною - потрібно щоб Святий Дух змінював нас, Йому треба це дозволити. Свою першу проповідь о. Юрій виголошував в часі Божественної Літургії, тому він наголосив, що коли ми виходимо з Літургії, ми забов'язані бути іншими, ми не можемо залишитися тими, ким були до того, це власне і є зміна на краще. Також у своїй першій проповіді о. Юрій наголосив на тому, що темою його проповідей протягом дня, буде молитва в часі війни. Перші слова в «Мирній єктенії» Божественної Літургії звучать: «В мирі Господу помолімся», власне зараз, зауважує отець, ці слова звучать в нас по-іншому і нам справді хочеться молитися до Господа в мирі. Продовжуючи проповідь о. Юрій порівняв наші стосунки з Богом із стосунками близьких людей. Тим людям, яким є добре разом, завжди хочеться бути разом, коли не має можливості бачитися, тоді телефонують, пишуть повідомлення, а коли і це є неможливим, наприклад у час війни, коли наші воїни не бачаться і не розмовляють довгий час зі своїми близькими, тоді просто думають один про одного і це додає сили. Так само і в наших стосунках з Богом, якщо ми не шукаємо часу, щоб побути з Ним і навіть не думаємо про нього – то ми просто Його не любимо, іншими словами, хто не має часу на Бога – той не любить Бога.

У своїй другій проповіді духівник наголосив на важливості молитви за інших. Скільки разів ми комусь говоримо: «я тебе згадаю у молитві» ці слова для нас стають буденністю, вони здаються простими словами. Для когось ця молитва може бути великим рятунком, тому важливо, щоби ця обіцянка була втілена в життя.

На своїй останній духовній науці о. Юрій порівняв молитву з мистецтвом. Як наприклад, опанування музичного інструменту потребує певних навиків, вправляння, так і потрібно вправлятися в молитві, щоб молитва ставали чимраз досконалішою. Отець також згадав, що в Житіях святих, святі, все своє життя вправлялися в молитві та осягали досконалість. На кінець своєї останньої проповіді о. Юрій побажав, щоби наше молитовне життя, було дверми для відкриття Божого світла.

Опісля духовних наук отець ректор подякував о. Юрію за духовні науки, якими він впровадив семінарійну спільноту у новий навчальний рік і опісля многолітствія о. Юрій окропив семінаристів свяченою водою чим і закінчився день духовної віднови в семінарії.

Схимонах Мелетій, V Курс