ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Владика Степан Сус уділив піддияконські свяченням семінаристам-випускникам

Владика Степан Сус уділив піддияконські свяченням семінаристам-випускникам
15 12:45 2022 0 коментарів 657 переглядів

 14 червня 2022 року Божого в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії відбувся чин поставлення на співця, читця і свіченосця, а також на піддиякона. Піддияконські свячення, які звершив преосвященніший владика Степан Сус, голова Паторально-міграційного відділу УГКЦ, отримали брати VI-го курсу після спільного богослужіння вечірньої.

На початку владика Степан роздав кожному брату по запаленій свічці, що символізує світло Божого слова, яке вони в майбутньому служінні будуть нести в цей світ. Після виголошення єпископом «аксіос», що у перекладі з грецької означає «достойний», їм були видані стихарі (дальматики), які символізують ризу спасіння та приналежність до церковного клиру, та орарі (символ ангельських крил). У кінці владика Степан зачитав повчання для новопоставлених піддияконів: «Сину, чин читця – це перший ступінь священства. Тому тобі, що читаєш Божі писання, треба день у день змагатися за чесноти, щоб і ті, що прислухаються і дивляться на тебе, так само чинили. А ти, більшого чину очікуючи, даного тобі чину ніяк не збезчесть, то й мирно, в правді і святості, матимеш благодать Божу й отримаєш більшу службу через Ісуса Христа, Господа нашого, Якому належить усяка слава, честь і поклоніння, з безначальним Його Отцем, з пресвятим і благим і животворним Його Духом, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь».

По завершенні чину ректор семінарії прот. Петро Жук, звертаючись до владики Степана, виголосив подячне слово. Отець Петро зокрема сказав, що це свято для братів-шестикурсників є прекрасним підсумком торжественного святкування семінарійного празника, що розпочалося в суботу ввечері. Від імені новопоставлених піддияконів слова подяки висловив бр. Михайло Височанський.

Владика у свою чергу звернувся до семінаристів-випускників, побажавши їм бути гідними і достойними піддияконами, владика виявив сповідвання, що брати найближчим часом осягатимуть і наступні ступені священства. Також, говорячи про Божу благодать, що зійшла із уділенням цих свячень, владика зазначив, що ця Божа благодать покриває усі недоліки та недостатки і робить гідними, щоби служити Богові і Церкві.

Медіацентр КТДС