ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У резиденції блаженнішого Любомира спільнота КТДС помолилася панахиду за Патріархом

У резиденції блаженнішого Любомира спільнота КТДС помолилася панахиду за Патріархом
31 16:41 2022 0 коментарів 335 переглядів

Сьогодні, 31 травня 2022 року, виповнюється 5 років із дня смерті блаженнішого Любомира Гузара, патріарха і глави Української Греко-католицької церкви, а також засновника Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Спільнота КТДС разом помолилася панахиду за блаженнішим Любомиром в каплиці резиденції, у котрій засновник нашої семінарії провів останні роки свого життя.

Панахиду очолив отець-ректор Петро Жук. А відтак звернувся у короткому слові до семінарійної спільноти та теперішніх мешканців резиденції Блаженнішого. Отець Петро наголосив на тому, що попри великі заслуги патріарха Любомира Гузара перед нашою Церквою, його численні добрі справи, зокрема й перенесення головного осідку УГКЦ до Києва, для спільноти КТДС передусім Любомир Гузар запам'ятається як батько. І не лише у сенсі батька-засновника, але найперше батька-опікуна, справді того, хто постійно дбав за семінарію і за її питомців як за свої рідних дітей.

Справді, блаженніший Любомир не лише покликав Київську семінарію до існування, не лише благословив відновлення семінарійної спільноти, був батьком ідеї її заснування, але вкладав зусилля, виховував, дбав, підтримував, молився, настановляв нашу спільноту. За спогадами отця Петра, Блаженніший пробував запам'ятати кожне ім'я семінариста, щотижня завжди була принаймні одна розмова про семінарію, що завжди починалася не з конкретних її здобутків, а з того, як чуються брати-семінаристи. Блаженніший Любомир нерідко жертвував свої особисті кошти на підтримку нашої спільноти.

Увечері 31 травня день вшанування пам'яті блаженнішого Любомира увінчається Божественною літургією в Патріаршому соборі Воскресіння Христового та вечором пам'яті Патріарха. У цих заходах братимуть участь брати-семінаристи КТДС.

Медіацентр КТДС