ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У семінарії відбувся день духовної віднови

У семінарії відбувся день духовної віднови
21 19:53 2022 0 коментарів 404 переглядів

Сьогодні, святкуючи торжествений спомин Апостола Євангелиста Івана Богослова, семінаристи мали можливість почерпнути з духовних наук о. Тараса Тижника, який є ігуменом монастиря святого Василія Великого у Києві. Після закінчення Божественної літургії прот. Петро Жук мав можливість представити о. Тараса, який зміг послужити молитвою та сповіддю для  братів-семінаристів КТДС.

Для нашої спільноти це досить важлива подія, оскільки це перші реколекції після довготривалого періоду братів поза стінами духовної семінарії.  Отець Тарас на одній із зустрічей розповідав про покликання перших учнів Ісуса Христа: Петра, Якова та Івана – синів Заведеєвих. Після нічних трудів рибалок, які увінчалися невдачею, Ісус Христос входить у човен Петра для того, щоб проповідувати людям з води. У певний момент  Господь каже закинути сіті. Петро спочатку вагається, та каже, що він вже це робив і нічого не впіймав. Проте, не зважаючи на це, Петро все ж таки закидає сіті та ловить дуже багато риби. Цей приклад показує нам, як треба довіряти Господу та не сумніватися в Його словах. Отець Тарас якраз розповідає про цей момент віри, який має бути присутнім у серці кожного семінариста.

На другій зустрічі отець наводив приклад з Біблійного уривку про Шторм, де Ісус втихомиривши бурю, спитав учнів: "Невже ще немає у вас віри?"  Після чого проводив аналогію з життєвою історією: коли хтось третій став свідком конфлікту між двома людьми - як правильно поводитись, щоб втихомирити цю «бурю».

Також отець Тарас наголошував на тому, щоб ми не зійшли з того «п’ятдесталу», на якому стоїмо, через брак віри. Бо це буде означати, що ми вийдемо з човна, і ввійдемо знову в той шторм, добре не навчившись плавати.

На третій зустрічі отець на основі Євангеліє від Луки представляє багато різних думок. Одною з таких було ставлення Господа на перше місце. Уже часто ми в молитвах ставимо Бога на перше місце, але по факту не завжди так виходить. Мусимо вчитися, щоб Господь був на першому місці, а вже інші справи маємо відкладати на потім.   

По завершенню дня духовної віднови отець подякував семінаристам за духовні науки та сказав, що майбутні священики не є тільки служителями літургійної практики, а також душпастирями. Бо людина потребує дещо більшого аніж просто виконання літургійного добового кола.

Дякуємо отцю Тарасу за такі теплі роздуми над уривками  Святого Письма, та бажаємо сили та наснаги надалі сповняти цей не легкий обов’язок служінню людям.

 

бр. Ярема Муховський, V курс