ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

День вишиванки у КТДС

День вишиванки у КТДС
19 14:50 2022 0 коментарів 320 переглядів

Цьогоріч спільнота КТДС не залишилася осторонь міжнародного дня вишиванки, що проводиться кожного третього четверга травня. Свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Історія свята сягає 2006 року, коли воно зародилося в чернівецькому студентському середовищі. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Відтак, свято поширилося всією Україною та у всіх країнах, де мешкають українці.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Часто у цей день з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Марші вишиванок стали особливо популярними у містах в діаспорі. Свято вишиванки запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

День вишиванки 2022 є особливим для усіх українців, зокрема і для нашої семінарійної спільноти. Адже сьогодні переживаємо непрості часи війни, яку агресор розв'язав проти нашого народу у тому числі через те, що ми попри всі перипетії історії, столітні заборони та переслідування зберегли свою ідентичність, свої християнські цінності та народні звичаї і традиції.

Медіацентр КТДС