ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Перемога вже настала, адже Христос вже воскрес, - пані посол Іспанії в Україні до спільноти КТДС

Перемога вже настала, адже Христос вже воскрес, - пані посол Іспанії в Україні до спільноти КТДС
16 16:23 2022 0 коментарів 400 переглядів

16 травня 2022 року Київську семінарію відвідала пані Сільвія Йозефіна Кортес Мартін, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні. Разом з семінарійною спільнотою високодостойна гостя молилася стихири Пасхи та розділила обідню трапезу.

За словами пані посол, те, що вона змогла знову побувати у нашій семінарії, є завдяки передусім матері Терезі. Пані посол висловила подяку братам-семінаристам за їхню присутність зараз тут у Княжичах.

Часто в цих особливо тяжких днях російської агресії в Україні, коли ми бачимо численні цивільні невинні жертви, у пані посол як у вірної Католицької церкви невіруючі люди запитували: "А де Бог у цій ситуації? Чому Він терпить це зло". І пані посол би воліла відповісти, як свого часу це зробив папа Бенедикт XVI, відвідавши концентраційний табір Аушвіц. Святий Отець казав тоді: "Ми не можемо зазирнути у таємничий Божественний план і бути суддями Бога та історії, бо з такої позиції ми би не захищали людину, а лише сприяли її занепаду. Адже бачимо все лише частково і мислимо зі своєї перспективи. Коли все сказано і зроблено, ми повинні продовжувати смиренно, але наполегливо закликати Бога: Піднімися! Не забувай людство, Твоє творіння!".

За словами пані посол, важко сказати, що є насправді хрест, який часто є символом страждань. Але в той час, коли Україна перебуває в пасхальному часі, гасло "Христос Воскрес!", що лунає зараз у тому числі і в цій семінарії, може бути відповіддю на цей Хрест. Пані Сільвія повернулася до України у Великодню п'ятницю за Юліанським календарем і на запрошення Блаженнішого Святослава відвідала Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві та мала бесіду із Патріархом на великодньому сніданку. Також напередодні пані посол бувала в Українському католицькому університеті у Львові. Кожна зустріч з греко-католиками, за словами шановної гості, для неї католички латинського обряду є нагодою почерпнути радості, надії, віри та любові. За що пані Сільвія вельми вдячна зокрема і нашій спільноті.

І щоразу, коли від українських греко-католиків пані посол чує гасло "Христос Воскрес", то згадує клич мексиканських католиків, що страждали від гонінь, "Хай живе Цар Христос!". Згодом цей клич поширився серед переслідуваних католицьких священиків, ченців та вірних під час Громадянської війни в Іспанії. Гасло "Христос Воскрес!" означає для нас те, що перемога вже настала, адже Христос своїм воскресінням переміг смерть.

Отець-ректор Петро Жук після звернення пані посол сердечно подякував їй, висловив особливу вдячність також від імені всього українського народу за ту велику допомогу, яку надає зараз Іспанія Україні, а особливо вимушено переселеним особам, нашим громадянам, які рятуються від війни.

Наостанок, отець Петро вручив пані Сільвії подарунок від семінарійної спільноти - фотознімок Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, а відтак гостя розділила обідню трапезу із братами-семінаристами та отцями-настоятелями.

Медіацентр КТДС