ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінарія зустріла Празник Христового Воскресіння в умовах війни

Семінарія зустріла Празник Христового Воскресіння в умовах війни
26 08:25 2022 0 коментарів 402 переглядів

Цьогоріч парафіяльна та семінарійна спільнота КТДС, не зважаючи на виклики війни та воєнного стану, зустрічала величний Празник Христового Воскресіння в стінах рідної семінарії.

Напередодні, 23 квітня, відбулися богослужіння Великої суботи. У день Страсної суботи Церква готується до найголовнішого богослужіння року, згадуючи тілесне поховання і зішестя Христа в ад, звідки Спаситель вивів душі праведників. Літургія у цей день буває пізніше, ніж звичайно, і з'єднується з Вечірнею. На службі читаються паремії, що оповідають про старозавітні пророцтва про спасіння людей хресною смертю Спасителя. Після читання Апостола всі священнослужителі переодягаються із риз багряної барви у світлу, що знаменує про завершення часу скрухи та покаяння і очікування світлої радості Христового воскресіння.

У, неділю 24 квітня 2022 року, пасхальні богослужіння розпочалися із пасхальної утреньої, якій у свою чергу передував урочистий обхід храму. Божественну літургію очолив отець-ректор Петро Жук. Йому співслужив отець-економ Андрій Дорчак. Направду, найбільше християнське свято, найвеличніший празник церковного року цьогоріч переживався по-особливому.  Але навіть у найлютіших часах війни ми уповаємо на Господа, на Його Воскресіння, яке подолало смерть. Так само і наш народ подолає своїх ворогів і ще прийде до свого воскресіння. Опісля урочистої пасхальної літургії було освячено 102 кошики, що свідчить про те, що не зважаючи на виклики та труднощі воєнного часу, світло Христового Воскресіння так чисельно змогли зустріти жителі села Княжичі та спільнота КТДС.

Медіацентр КТДС