У День героїв Небесної сотні владика Степан Сус відслужив літургію та панахиду в каплиці на Майдані

У День героїв Небесної сотні владика Степан Сус відслужив літургію та панахиду в каплиці на Майдані
Лютий 20 20:40 2022 коментарів 2135 переглядів

20 лютого 2022 року, у 8-му річницю розстрілів на Майдані, що в Україні відзначається як День героїв Небесної сотні, владика Степан Сус, єпископ курії Києво-Галицького верховного архиєпископства, відслужив літургію та панахиду в семінарійній каплиці святого архистратига Михаїла та новомучеників України, що на вулиці Інститутській.

Владиці співслужили отці-настоятелі семінарії прот. Петро Жук та прот. Інокентій Волошин, а також отець-духівник Микола Семенишин, отець Юрій Косач та інші отці.

Богослужінням передували офіційні заходи.

У проповіді владика Степан згадував героїчний чин Небесної сотні, а також наголосив на тому, що смерті героїв Революції гідності були не даремними, а особливо ми відчуваємо потребу їхнього духовного захисту в цей непростий для України час. "Дякуємо Господеві за те, що маємо у небі таких заступників та захисників.", - говорив владика.

Саме цього дня 8 років тому, 20 лютого 2014 року, під час найбільш гострої фази Революції гідності на вулиці Інститутській у Києві силові підрозділи розстрілювали протестувальників. Усього за день було до ста жертв, яких згодом назвали "Небесною Сотнею". Значна частина найбільшого протистояння проходила поблизу місцевості, де зараз споруджена каплиця святого Архістратига Михаїла та новомучеників України.

Медіацентр КТДС