На семінарійний празник Трьох святителів відбулися ієрейські свячення отця Богдана Борисенка

На семінарійний празник Трьох святителів відбулися ієрейські свячення отця Богдана Борисенка
Лютий 12 21:32 2022 коментарів 1687 переглядів

12 лютого 2022 року, на свято Трьох святителів Василія Великого, Івана Золотоустого та Григорія Богослова, у семінарійному храмі КТДС владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, поставив у ієрея отця Богдана Борисенка, студента 6-ого курсу КТДС.

На Божественній літургії, яку очолив преосвященніший владика, співслужили отець-ректор Петро Жук, отець-префект Інокентій Волошин, отці-духівники Єронім Івашків та Микола Семенишин, а також інші отці. Дияконував отець Марко Коберинко.

У своїй проповіді владика Василь, звертаючись до слів Євангелії, говорив про те, як Ісус Христос заповідав своїм апостолам бути світлом для цілого світу та усіх народів. Ключем до того, щоби виконати заповіт Христа, є передусім своїм власним життям, добрим прикладом, засвідчувати Христову Євангелію. Три великі архиєреї Василій Великий, Іван Золотоустий та Григорій Богослов своїм словом та вченням заслужили, згідноз церковним переданням, називатися Трьома святителями саме завдяки своєму життєвому прикладу. За словами владики, це знаково, що саме в такий день, коли вшановується пам'ять отців-кападокійців, у чин ієрея поставлено ще одного пресвітера, котрий зможе через звершування святих тайн світло Божої благодаті передавати людям.

Отець Богдан обрав неодружений стан і служитиме у Харківському екзархаті.

Також на літургії чисельно були присутні лицарі Колумба. Опісля богослуження було урочисто вручено стипендії для окремих братів-семінаристів у потребі. Святкування семінарійного празника продовжилося у актовій залі імені Папи Франциска.

Медіацентр КТДС