З великої вечірньої та утреньої розпочалося святкування семінарійного празника Трьох святителів

З великої вечірньої та утреньої розпочалося святкування семінарійного празника Трьох святителів
Лютий 12 17:20 2022 коментарів 756 переглядів

Святкування 12-ого семінарійного празника, що припадає на свято Трьох святителів-покровителів КТДС Василія Великого, Івана Золотоустого та Григорія Богослова розпочалося ввечері 11 лютого з великої вечірньої із литією, яку попровадив владика Степан Сус, та утреньої.

На кінець великої вечірньої владика привітав братів-семінаристів та отців-настоятелів, членів ректорату, духівників та сестер, а також парафіян семінарійного храму із величним святом Трьох святителів, семінарійним празником КТДС. За словами владики Степана, це велика радість, що тут, у селі Княжичі під Києвом є греко-католицька семінарія, котра виховує нові покоління душпастирів для Центральної та Східної України.

Отець-ректор Петро Жук подякував владиці за відвідини семінарії, за її постійну підтримку, а також поділився спогадом із часу заснування семінарії. Покровителів та назву Київської греко-католицької семінарії, з словами отця-ректора, вибрав сам блаженніший Любомир Гузар, коли це питання обговорювалося у колі єпископів-засновників КТДС, до якого належали окрім власне блаженнішого владика Степан (Меньок), екзарх Донецько-Харківський, владики Василь (Івасюк), екзарха Одесько-Кримський та владики Йосафат (Говера), екзарх Луцький. Свій вибір блаженніший Любомир серед іншого мотивував тим, що перебуваючи у Греції, зустрів багато храмів, названих на честь трьох святителів - Василія Великого, Івана Золотоустого та Григорія Богослова. Його мрією відтак стало заснувати семінарію, названу на їхню честь, в Україні.

Після спільної з владикою вечері, семінарійна спільнота молилася утреню. Святкування семінарійного празника продовжилися відтак наступного дня, 12 лютого, у саме свято Трьох святителів.

Медіацентр УГКЦ