ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи КТДС побували на круглому столі, присвяченому 100-річчю отця Івана Музички

Семінаристи КТДС побували на круглому столі, присвяченому 100-річчю отця Івана Музички
Листопад 18 22:41 2021 0 коментарів 180 переглядів

15 листопада 2021 у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ в Києві семінаристи КТДС взяли участь у молитивному вшануванні пам'яті отця Івана Музички та круглому столі, присвяченому його життю та доробку.

О 12.00 отець-доктор Олег Шепетяк відслужив у співслужінні із отцями Романом Пушкою та Василем Чудійовичем заупокійну літургію та панахиду за отця Івана Музичку. Семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії супроводили богослужіння співом та прислуговували.

Відтак, о 13:30 у приміщенні курії Київської Архиєпархії відбувся круглий стіл пам'яті отця Музички. У ньому взяли участь президент Української асоціації релігієзнавців професор Анатолій Колодний, віцепрезидент УАР професор, викладачка Київської Трьохсвятительської духовної семінарії Людмила Филипович, отець Олег Шепетяк, доктор філософських наук, професор та викладач КТДС. Також свідченнями та спогадами поділився брат Богдан Мандзюк - студент Київської семінарії ІІ курсу, котрий походить із парафії, на якій колись служив отець Іван.

Зважаючи на карантинні обставини, зустріч пройшла в онлайн-форматі. За словами отця Олега Шепетяка, отець Іван Музичка, сторіччя якого ми зараз відзначаємо, був людиною непересічною, адже служив всюди там, де міг послужити. Передусім, був греко-католицьким священиком, капеланом та військовим санітаром в часі українських національно-визвольних змагань, парохом у містах Рочдейлі та Вулвергемптоні в Англії, де служив для українців-греко-католиків. Відтак працював особистим секретарем блаженнішого патріарха Йосифа Сліпого. Зрештою, з 1975 року був викладачем Українського Католицького Університету ім. Климента папи Римського, а 2006 року - ректором. "Він був людиною, яка зуміла послужити там, де Бог його кликав", - коротко підсумував отець Олег у вступному слові.

Своїми спогадами про знайомство та листування поділився професор Анатолій Колодій. За словами професора, важливе значення, зокрема для церковної історії, має переписка між отцем Іваном та паном Анатолієм, котра налічує близько 50 листів. Зусиллями професора Анатолія Колодія була видана свого часу збірка праць "Іван Музичко. Вибрані твори". Проте, за словами пана професора, творча спадщина отця є дуже велика, зокрема він є автором понад 500 статей.

Слушно щодо цього зауважила пані Людмила Филипович. Українцям довго нав'язувався комплекс меншовартості, начебто у нас немає великих богословських світил та умів. Однак, саме постать отця Івана Музички спростовує це. За словами пані Людмили, це була людина науки, котра з головою поринала в книги. "Жив серед книг, спав серед книг і помер серед книг", - ділилася особистими спогадами пані викладачка.

Брат Богдан Мандзюк поділився свідченнями, які чув із парафіян, котрі ще пам'ятають живого отця Івана. Отець був людиною світла, він завжди давав надію на щось краще тим людям, яким служив, зокрема в Англії чи дивізії "Галичина". Через свою музику, через свою усмішку, через свої таланти.

Отець Олег Шепетяк підсумовуючи, наголосив, що отець Іван Музичка справді може бути гарним взірцем служіння для молоді. І підтвердженням цього є те, що саме від молодого покоління в особі брата Богдана, можна почути такі гарні відгуки про життя і чин цього священика. "Там де був отець Іван, усюди він залишив про себе добру пам'ять", - підкреслив отець Олег.

бр. Мар'ян Довганик, V курс