ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

"Репатріація" Українського Богослов'я з Америки в Семінарійну Бібліотеку ім. Софії Премудрості

"Репатріація" Українського Богослов
Листопад 05 09:14 2021 0 коментарів 806 переглядів

Київська Трьохсвятительська Духовна Семінарія збагатилася книгами з бібліотеки о. Андрія Чировського (США). Це лише перша частина величезної бібліотеки, яка складається з 25 тисяч книг, які отець подарував семінарії. о. Андрій нещодавно вийшов на пенсію з своєї парафії в Тусоні, штат Арізона, і вирішив, що настав час поділитися з нами власними книгами.

Це не звичайна бібліотека. о. Андрій Чировський вже майже 40 років є одним із провідних богословів Української Греко-Католицької Церкви. У 1986 році о. Андрій заснував Інститут Східно-Християнських наук імені митрополита Андрея Шептицького в Чикаґо, який в останні роки діє в Торонто. Інститут Шептицького відомий як перший заклад УГКЦ, з програмою PhD, і досі єдиний, який робить це за межами України.

Постать митрополита Андрея Шептицького значною мірою існує в інтелектуальному житті о. Андрія. Його докторська дисертація досліджувала роль Святої Софії — Премудрості Божої — в особистому богослов’ї Андрея Шептицького. Справді, у нашій бібліотеці імені св. Софії Премудрості можна буде знайти дуже багато глибокого, виразно східного!— богословського, філософічного та інтелектуального.

Як священик о. Андрій був вихований особисто Патріархом Йосифом Сліпим, чиї ідеї також добре представлені в нашій новій бібліотеці. Бачення Патріарха Йосифа єдиної Патріаршої Церкви з центром у Києві, з відновленням сопричастя між православними та східними католиками, було однією з тез Студійної групи київського християнства. Співзасновником групи був о. Андрій Чировський разом з богословами та єпископами УГКЦ і православними Вселенського патріархату — серед них такі велетні, як Владика Всевелод Скопелський, Владика Калістос Діоклійський, Владика Василь Стемфордський та інші.

Кажуть, що патріарх Йосиф видав вдвічі більше книг, ніж було читачів на Заході. Він зробив це для того, щоб підготувати книги на час незалежності України та легалізації УГКЦ. За 30 років відколи УГКЦ вийшла з підпілля, Церква тут ще зростає, і досі потребує добрих книг, як і за часів Патріарха Йосифа. Певним чином, бібліотека о. Андрія репатріюється в Україну. У ній є глибока істинна, яка колись існувала в Україні, яка зокрема з КТДС знову пускає коріння, а зокрема саме у Києві і на Великій Україні.

Нехай Всемилостивий Бог благословить о. Андрія та його родину, у здоров’ї та спасенні!

бр. Гайда Юліан, І курс