ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Представники семінарійної спільноти долучилися до культурно-просвітницького заходу, присвяченого «бойчукістам»

Представники семінарійної спільноти долучилися до культурно-просвітницького заходу, присвяченого «бойчукістам»
Жовтень 12 14:44 2021 0 коментарів 184 переглядів

Сьогодні, 12 жовтня, у Національно історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» відбувся культурно-просвітницький захід, присвячений пам’яті Михайла Бойчука та репресованих художників-«бойчукістів», у якому взяли участь ректор семінарії прот. Петро Жук та брати-семінаристи.

Школа Михайла Бойчука була унікальним явищем українського мистецтва ХХ століття, її представники, шукаючи нових форм і методів живопису, прагнули повернутися до витоків української історії, традицій та надати національній автентиці загальносвітового звучання. На жаль, життєвий шлях Михайла Бойчука, а також його найяскравіших учнів і послідовників завершився у катівнях НКВС, а їхні тіла навічно спочивають у Биківнянському лісі.

У пам’ятному заході взяли участь представники заповідника, науковці, мистецтвознавці, громадські діячі та студенти.

Присутні мали можливість ознайомитися з біографією художника. Згодом всі спільно помолилися панахиду за жертв радянських репресій. Опісля отець-ректор звернувся своїм словом до учасників заходу: «Будь-які режими мають на меті знищити людину та її мистецьке надбання. Але пам‘ять про Михайла Бойчука не зникла завдяки його нащадкам, які до сьогодні використовують його художні прийоми. Він як промінь світла серед темряви, який темрява не може затінити».

Після заходу відбулося покладання квітів до братських могил Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму 1937-1941 років.


бр. Василь Морозовський, V курс КТДС