ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У семінарії експонується виставка, присвячена трагічним подіям Львівського псевдособору

У семінарії експонується виставка, присвячена трагічним подіям Львівського псевдособору
Жовтень 03 23:23 2021 0 коментарів 103 переглядів

В неділю 3 жовтня 2021 року прихожани парафії Пресвятої Тройці мали змогу взяти участь у виставці, присвяченій трагічним подіям Львівського псевдособору.


8 березня 1946 року, радянська влада провела так званий Львівський собор, який скасував Берестейську Унію 1596 року, розірвав сопричастя з Апостольською Столицею та нібито «воз’єднав» УГКЦ з Руською Православною Церквою. Парафіяни мали змогу оглянути стенди підготовлені Інститутом Історії Церкви. Брати-семінаристи, представили передісторію цієї сумної події, обставини в яких знаходились очільники псевдособору і що їх могло схилити до такої позиції. Було озвучені цікаві факти і деталі цих подій. Був підкреслений героїзм духовенства і мирян, які коштом свого власного життя, зберігали вірність своїй Церкві і Батьківщині. Цікавими були спогади історії тих людей, які залишили свою Церкву, під тиском, з примусу, через тяжкі родинні обставини. Кожна з цих розповідей, це особиста драма життя.


Найголовніше було висловлено отцем-ректором Петром Жуком, про те, що ми повинні знати правду, правду – яка визволяє. Пам’ятаючи місцем пустим не буває і її місце може зайняти псевдоправда. Ліквідація УГКЦ – це класичний приклад «гібридної війни». Всі присутні мали змогу переглянути відеохроніку цієї події. По завершенні, ділились своїми думками в теплих, душевних розмовах.

брат Богдан Магурський, IV курс