ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

День духовної віднови в рамках початку нового навчального року

День духовної віднови в рамках початку нового навчального року
05 18:17 2021 0 коментарів 63 переглядів

30 серпня студенти Київської Трьохсвятительської духовної семінарії повернулись з літніх канікул. А для того, щоби налаштуватись на ритм семінарійного життя з його особливостями та викликами, традиційно відбули день духовної віднови, який цьогоріч попровадив студит, отець Аліпій Федун.

Інша назва духовної віднови — реколекції. Латинською recolectare означає "наново збирати". Тобто після певного періоду життя виникає потреба проаналізувати вектор нашого розвитку: зрозуміти куди ж ми все-таки йдемо. Адже сучасний світ рухається з неймовірною швидкістю. З цього ракурсу, особливо цінною є можливість зупинитися, зайти на глибину.

Загалом семінаристи мають один день духовної віднови щомісяця, плюс духовні конференції щопонеділка. У чому ж особливість сьогоднішніх реколекцій? Насамперед через їхній час — перша субота вересня. Адже, як сказав отець Аліпій, дуже важливо відновитися перед початком нового навчального року. Окрім цього, він звернув особливу увагу на необхідність уважно роздумувати над Божим Словом, почутим під час літургійної молитви. Зокрема над Євангелієм, яке, якщо захотіти, може допомогти нам розпізнати своє покликання.

У наступній науці отець Аліпій розвинув тему щастя в покликанні. На його думку, щастя є наслідком відповіді людини на Божий заклик. Водночас воно є даром і тому потребує покори для належного прийняття. Якщо зможемо подолати згубне розділення нашої волі і Божої, станемо щасливими вже від самого факту нашого існування. "Адже хіба діти не щасливі просто так, без передумов?", - запитує нас отець Аліпій.

Таким чином, навчальний рік де-факто розпочався, а разом з ним пора розвитку своїх покликань, пора запливу на глибінь справді духовного життя. Звісно лише у тому разі, якщо ми докладемо для цього зусиль...

Дякуємо отцеві Аліпію за його жертовність і готовність послужити, адже попри нелегкі обов'язки настоятеля монастиря святого Йосифа у Львові, він знайшов час завітати до нас й духовно нагодувати семінарійну спільноту. Молимось за нього й просимо в Бога: "Спаси і милостиво помилуй, отця Аліпія і всю його монашу спільноту. Амінь".

Бр.Любомир Дмитришин, ІV курс