ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

«Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував

«Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував
02 18:33 2021 0 коментарів 198 переглядів

У травневий недільний день семінарійна спільнота разом із вірними храму Пресвятої Тройці зустріла світлий празник Христового Воскресіння. 

Святкову Літургію очолив прот. Петро Жук у співслужінні отців-настоятелів семінарії. Насправді, що кожен по своєму пережив цю величну подію та вона торкнулася серця кожного із нас, адже це було помітно через відчуття ревної молитви, усмішку та сльози радості на наших обличчях.

Святий Йоан Золотоустий у проповіді на Пасху так звеличує Христове Воскресення: «Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога? Воскрес Христос і ти провалився. Воскрес Христос і впали демони. Воскрес Христос і радіють ангели. Воскрес Христос і життя панує. Воскрес Христос і нема ні одного мерця в гробі, бо Христос воскрес із мертвих і став первістком померлих».

Після обходу навколо храму слідувала пасхальна утреня. Це богослужіння є неначе величним гімном прослави Христа – Переможця. Тут, над глибоким змістом, домінує тріуфально-переможний тон святої, неземної і вічної небесної радості. Далі ми приступили до відправи Святої Літургії, яка в цей день була особливо урочистою. Тут наживо можна було почути радісне «Христос Воскрес» та читання Євангелія на різних мовах.

Наприкінці богослужіння було освячення артоса, який є символом хліба життя вічного – Ісуса Христа. Після звершення літургії протоієрей о. Петро промовив проповідь та привітав всіх присутніх із величним святом. Опісля, за традицією, відбулося освячення пасхальних кошиків на церковному подвір’ї.

Воскресіння Христа – є незаперечним доказом Його божества та фундаментом нашої віри. Адже хіба би мала наука Ісуса якесь значення, якби не сповнилося те, що він говорив? Воскресіння стало найсильнішим доказом правдивості Христової науки. «А коли Христос не воскрес, то марна проповідь наша, то марна й віра ваша…», - каже святий Павло (1 Кор. 15.14). Христова Пасха – це і запорука нашого воскресіння. Якщо воскрес Христос, тоді і ми воскреснемо для нового життя. Сам Христос говорить: «Така бо воля мого Отця: щоб кожен, хто Сина бачить і вірує в нього, жив життям вічним і щоб я воскресив його останнього дня» (Йо. 6.40).

бр.  Іван Будник, ІІ курс