ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

"Пречистому образові Твоєму поклоняємося"

"Пречистому образові Твоєму поклоняємося"
21 21:48 2021 0 коментарів 200 переглядів

У першу неділю Великого посту, Православ’я, після Божественної Літургії, у КТДС відбулась символічна подія сьогоднішня дня - освячення ікон, які тепер прикрашають своєю красою семінарійну галерею, завдяки нашим жертводавцям - Назару та Марті Козак.

Цього дня ми згадуємо історичну подію перемоги правдивої християнської віри над єрессю іконоборства, котра відбулася на VII Вселенському Соборі 787 р. та була урочисто потверджена у 842 році, на честь чого і було встановлено це свято, на честь справжнього тріумфу православ’я. Ці великі події історії Церкви дають змогу в цей день по-особливому зрозуміти важливість ікони у нашому житті та житті Церкви, яка спрямовує наш погляд до ікони. Ми віримо, що в ній споглядаємо Христа і поклоняємося Йому, і таким чином стараємося уподібнитися до Нього.

Протоієрей Інокентій Волошин під час проповіді зазначив: «Ікона – це написане Євангеліє життя цілої Особи. Іконописець вкладає в риси ікони Слово Боже, яким Вона жила та свідчила. Ми поклоняємося не мистецькому витвору, але Особам, які зображені на іконі. Вона є неначе вікном, в якому ми можемо почати пізнавати, читати, роздумувати над тим, що вона хоче сказати». Отож, новоосвячені ікони допоможуть нам вдивляючись у них краще розуміти постатей та події, які на них зображені.

Бр. Іван Будник, ІІ курс