ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Різдво навколо нас

Різдво навколо нас
16 20:03 2021 0 коментарів 160 переглядів

Особливий час народження Ісуса Христа супроводжується цілою низкою людських зустрічей. Адже кожна розмова, нові знайомства розширюють наш мікровсесвіт і є чудовою нагодою щоб принести радість і добро в цей світ.

Одним із вимірів Різдва є багата традиція колядок, яка слугує універсальним засобом, щоб поділитися і розповісти людям про подію народження Спасителя. Цьогоріч декілька семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії спільно об’єдналися, щоб голосили Добру Новину.

Спершу брати завітали з колядою до військової частини А1325, що на Одещині. На початку зустрічі капелан о. Руслан Остафій розповів військовим про традицію коляди та її значення у Різдвяному часі. У своєму зверненні отець наголосив на важливості народження Ісуса Христа для кожного з нас і людства загалом, а також нагадав про те, що цей час – момент активної прослави і вияву радості, який супроводжується співом колядок на прославу Бога.

Після короткого виступу братів, військові мали нагоду обирати колядки «на замовлення». Відтак браття спільно провадили спів, який викликав позитивні емоції та радісну усмішку на обличчі у всіх присутніх. І саме в такій спільні дії уприсутнюється народження Божого Сина. Ось це є Різдво - як зустріч!

Згодом брати колядували у Одеській академії сухопутних військ. Як виявилось, для студентів така зустріч була надзвичайно важливою і неочікуваною. У розмові з’ясувалось, що хлопцям трохи не вистачало духу Різдва. Тому в моменті виконання колядок творилося Різдво – радість від співу. Цікаві автентичні а також традиційні коляди формували для усіх атмосферу тепла і любові, яка визначає подію Різдва Христового.

Різдвяний час дає кожному з нас пережити свою подію народження Ісуса Христа. А ця радість запалює і перемінює серця кожного тією мірою, якою кожен відкривається на джерело Миру. Тому усі ми через традицію колядок зокрема маємо нагоду доторкнутися до явленого в тілі Христа, який прийшов днесь із небес, щоб спасти світ увесь.

бр. Микола Остапів, ІІІ курс