ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У День гідності та свободи вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні

У День гідності та свободи вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні
Листопад 22 07:42 2020 0 коментарів 362 переглядів

21 листопада 2020 року Божого спільнота Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії на чолі з отцем-ректором Петром Жуком вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні на Алеї, присвяченій Героям.

У цей день, коли Церква святкує собор Архистратига Михаїла та інших безплотних сил, коли вся Україна вшановує День гідності та свободи та згадує уже 7-му річницю від початку Революції Гідності, у каплиці, що на Алеї Героїв Небесної Сотні, відзначали престольний празник уся парафіяльна спільнота разом з отцями та семінаристами.

Усі вшанування розпочалися з Панахиди (молитви за померлих) Героїв Небесної Сотні та всіх померлих за волю України під час російсько-української війни. Опісля відбулася Божественна Літургія, очолювана отцем Ніканором Лоїком, у співслужінні з отцем-ректором Петром Жуком, о. Андрієм Дорчаком, о. Томою Кушкою, о. Юрієм Косачем та дияконом Сергієм Касянчуком.

Під час проповіді о. Ніканор наголосив на особливій ролі ангелів у житті людини. Отець вказав, що ангели є ніби таким посередниками, посланцями між Богом та людиною, що не рідко передають Боже Слово до людини. О. Ніканор згадав про різницю між ангелами і людьми: «Ангели не мають тіла – вони є духами. Але вони так як і ми є творіннями Бога… Проте, найважливіша різниця полягає у тому, що ангели не мають можливості покаяння, тому що вони бачили Бога в Обличчя, а тому знають від чого відмовляються, а ми, люди, можемо покаятися за нашого земного життя. У цьому проявляється велика Божа Любов до нас».

Також свою проповідь о. Ніканор завершив нагадуванням: «Бог, Який є Абсолютна Правда, Добро і Любов, Він нас любить! Це Він постійно хоче нам сказати через Слово, Яке читаємо, через Жертву, яку приймаємо, через кожен момент нашого життя! Ми є люблені Богом! Пам’ятаймо!»

На завершення усього вшанування усі присутні продовжили спілкування на подвір’ї коло каплиці. А трішки згодом, о 16:00 у каплиці вірні разом з прот. Петром Жуком та братами-семінаристами мали змогу помолитися Молебень за Україну.

Безумовно, що наша гідність та свобода подарована нам Господом. Свобода та гідність формується у серці кожного через складні події, які стаються і не раз потрібні великі жертви задля великого майбутнього. Ісус Христос подарував нам свободу від гріха і смерті Своєю смертю на хресті, а потім тріумфальним воскресіння показав надію на перемогу! Нашу ж свободу та гідність, як громадян ми здобували і здобуваємо до сьогодні щоразу, коли стоїмо перед вибором чинити добро чи ні. У нас є надія, бо з нами Бог!

Бр. Іван Височанський, VI курс