ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Вечір-реквієм героям Небесної сотні

Вечір-реквієм героям Небесної сотні
21 12:01 2020 0 коментарів 999 переглядів

У четвер 20 лютого 2020р.Б. біля храму Архистратига Михаїла та новомучеників українського народу відбувся вечір-реквієм героям Небесної сотні.  Ця важлива пам'ятна дата була встановлена указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою "увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України", — сказано в документі.

Саме в цей день 6 років тому Україна пережила найтрагічніший етап Революції гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, більше тисячі отримали поранення, сотні – були заарештовані та піддані жорстоким тортурам.

Після спільної Панахиди та заупокійної Божественної Літургії відбувся творчий вечір, на якому кожен присутній із сумом згадував трагічні події Революції Гідності.  Вечір-реквієм супроводжувався виступом таких співочих колективів: хор КТДС, семінарійний Квінтет «Аксіос», Вишгородський муніципальний хор «Коралі».  Також брати-семінаристи та парафіяни храму Архистратига Михаїла та новомучеників українського народу задекламували низку віршів присвячених пам’яті героїв Небесної сотні. Відтак, прозвучала авторська пісня брата Івана Височанського «Небесна сотня».  

Цей захід, як і всі інші по цілій Україні, не є просто формальністю. Це вияв пам’яті про лихо, якого зазнав український народ. Це також свідчення, що ми не забули мужність, не зламну силу духу, любов до Батьківщини та людяність тих, які віддали своє життя за Україну.

Та не вистачає просто пам’ятати. Потрібно жити так, щоб смерть герої не була марною. Тому потрібно звести найважливіший пам’ятник – справедливе, сильне та міцне  суспільство України, основою якого була б гідність та незалежність кожного українця.

…Небесна сотня відійшла у вічність…

«Героям Слава!» - не пусті слова…

І пам’ятником хай Вам стане

Нова країна сильна та міцна!

Медіа-центр ім. св. арх. Гавриїла