ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

День пам’яті Героїв Небесної Сотні
20 16:27 2020 0 коментарів 810 переглядів

20 лютого – це день в Україні про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увінчення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Саме 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. В цей день уже 6 років поспіль Україна з великою вдячністю згадує Героїв Небесної Сотні, які віддали всі свої сили і своє життя задля добра українського народу, його свободи і державності, могутності і процвітання.

20 лютого 2020 р. Б. спільнота Київської Трьохсвятительської Духовної семінарії на чолі з ректором прот. Петром Жуком та отцями Київської Архиєпархії разом з вірними молилися Божественну Літургію, яку очолив преосвященніший владика Йосиф Мілян в каплиці Архистратига Михаїла що на вул. Інституцькій за Героїв Небесної Сотні, за воїнів-захисників України. Після спільної молитви прот. Петро Жук щиро подякував владиці Йосифу за батьківську опіку над діючою парафію, підкресливши те, що ця каплиця, з часів Майдану, є живою парафією, адже кожного дня там моляться отці, семінаристи та вірні з різних куточків нашої держави. При каплиці засновано спільноту «Матері в молитві», кожної неділі проводяться катехизації для дорослих.

Після Божественної Літургії всі присутні помолилися Панахиду за Героїв Небесної Сотні, яку очолив преосвященніший владика Йосиф. До молитви долучилися активісти Майдану, батьки та родичі загиблих воїнів. Після Панахиди владика Йосиф промовив слово, в якому зазначив, що наша земля, з часів Хана Батия, Генерала Муравйова, Битва під Крутами, пролита кров’ю і українськими кістками. На початку XXI один із пагорбів Києва знову облитий кров’ю Героїв Небесної Сотні. Владика наголосив на тому, що перемагати будь-яке зло, будь-якого ворога, з будь-яким видом зброї можна лише автентичною, правдивою, жертвенною любов’ю. Сьогоднішній поминальний день – це клич любові в пам’яті за тих, хто віддав життя, за наше майбутнє. Також він додав, що Київський пагорб є немовби Єрусалимським пагорбом, звідки приходить Воскресіння України, бо кожна смерть є ходою у Воскресіння, це вхід у Боже вічне життя, і якщо ця жертва зроблений з любові задля друзів, то немає більшою жертви як такої (див. Йо 15,13). Пам’ятаймо чиї ми сини, любімся і єднаймося, щоб не повторилася жертва Небесної Сотні, воскресаймо щодня у любові. Вічна їм пам’ять і Героям Слава!

Андрій Хомен, VI курс.