ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

«Любов’ю служіть один одному (Гал 5,13)»

«Любов’ю служіть один одному (Гал 5,13)»
19 19:37 2020 0 коментарів 560 переглядів

Перед Великим постом наша Церква ставить особливий наголос на соціальному служінню. Тому з лекцією-тренінгом 19 лютого до семінарійної спільноти завітав о. Андрій Боднарук – голова прес-бюро Київської архиєпархії, який представив для братів стратегію соціального служіння УГКЦ.

Отець наголосив на тому, що ця стратегія розроблена для того, щоб священики разом з вірними могли з гідністю служити потребуючим. На початку доповіді він представив біблійне підґрунтя соціального служіння, адже біблійні сюжети є актуальними у будь-який час. Також представив думки багатьох Святих Отців, які говорять про це служіння і приклад сучасних святих таких як мати Тереза з Калькути, яка служила найбільш убогим. Продовжуючи доповідь отець представив декілька основних текстів зі Святих Тайн, у яких говориться про те, що всі ми з прийняттям Тайни Хрещення покликані до звершення добрих діл, а також служінню ближньому. 

Далі семінаристи мали змогу переглянути відео вітального слова Блаженнішого Святослава на форумі «Соціального служіння УГКЦ» 2016р. У своєму слові Патріарх пояснив різницю між соціальним служінням Церкви та роботою соціального працівника на основі притчі – про доброго самарянина(Лк 10,25-37). Також Блаженніший зазначив, що рука потребуючого – це рука допомоги Бога нам у спасінні, адже Господь через потребуючих намагається нас спасти. Тому соціальне служіння християнина це осердя його духовного життя, яке дозволяє відчути присутність Бога у такій праці.

Вкінці тренінга отець закликав братів з любов’ю служити один одному, адже у Христа немає інших рук окрім наших.

Бр. Микола Дзюрах, VI курс.