ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінарійне свято Трьох Святителів єднає спільноту Церкви

Семінарійне свято Трьох Святителів єднає спільноту Церкви
12 22:09 2020 0 коментарів 965 переглядів

12 лютого свята Церква вшановує пам’ять Трьох Святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого. І це свято по особливому визначне у нашій семінарії, адже вони є покровителями нашої спільноти.

Цей день семінарійна спільнота розпочала з Акафіста до Трьох Святителів, який очолив отець Юрій Косач. Після того відбулася урочиста Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав у співлужінні з Преосвященнішими владиками Йосифом Міляном та Степаном Сусом, а також отців-настоятелів семінарії та священниками, які прибули розділити радість свята.

Під час проповіді Блаженніший Святослав привітав спільноту з 10 річницею відновлення семінарії і наголосив на важливості спільноти, як місця реалізації особи в покликанні. «Церква – це спільнота. Отже, той, хто хоче служити, має навчитися жити в спільноті. Саме семінарія є тією спільнотою, в якій кандидат до священства має нагоду зрозуміти себе, своє покликання та зміст свого життя, а також навчитися бути собою і бути вільним у своєму покликанні».

Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав подякував за спільну молитву присутнім єпископам, склав слова вдячності на руки ректора прот. Петра Жука за внесок у розбудову семінарійної спільноти.

Опісля, з подячними словами від усієї семінарійної та парафіяльної спільноти звернувся ректор семінарії прот. Петро Жук. Він висловив вдячність Блаженнішому Патріарху Святославу за батьківську увагу, яка так щедро виливається на нашу скромну семінарійну спільноту.

Також особливої торжественності святу надало те, що після Божественної Літургії Блаженніший Святослав спільно з Апостольським Нунцієм Архиєпископом Клаудіо Гуджеротті освятили семінарійну конференц-залу, названу на честь Папи Франциска, що в свою чергу дає змогу відчути спільнотність та вселенський вимір Церкви. Отець і Глава УГКЦ подякував Папській Фундації за фінансову допомогу на реконструкцію зали, яка стала ще одним інструментом для будування спільноти.

Згодом на всіх чекав святковий обід та концерт, під час якого виступили семінарійний квінтет «Аксіос» і вокально-інструментальний гурт «Метаноя».

                                                                                              бр. Микола Остапів, ІІ курс КТДС