ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Закінчення ігнатіанських реколекцій

Закінчення ігнатіанських реколекцій
10 14:31 2020 0 коментарів 1535 переглядів

Що таке реколекції? Ігнатіанські реколекції – це духовне оновлення та одна з форм духовного навчання, втаємничення у молитву. Щодня отець Річард мав по декілька наук, але наголошував, що не є важливим те, що говорить він, але те, що Бог промовляє до серця кожного. Брати-семінаристи в часі реколекцій мали дуже інтенсивний графік, науки, духовні вправи, ділення в групах та богослужіння, зберігаючи при тому канонічне мовчання дозволяючи та відкриваючи своє серце на дію Святого Духа.

Такий тип реколекцій дуже особливий і складається із декількох етапів: приготування «дальше», отець дає уривок із Святого Письма або тему розважань, після чого звертаємо увагу на слова, місце або думки. Ігнатіанські реколекції – це не катехизація, не навчання правд віри і не духовні повчання у загальному розумінні. Вони адресовані християнам, які живуть своєю вірою. Тому у першому етапі важливо відчути, що народжується у моїх думках і чи воно торкає мого серця? Наступним етапом є приготування «ближче», вибираємо місце, позицію та спосіб. Молитва повинна тривати близько 45-60 хвилин, тому це не менш важливий етап. У молитві можемо заторкати уяву та просити про конкретну ласку. І останнім етапом є «Слухання Слова Божого», де ми слухаємо не свої думки, не роздуми про Слово Боже, а тільки те, що Господь промовляє до мене і до мого серця. Це етап Слова, перебуваючи в події та споглядання себе.

Декілька вражень та думок братів-семінаристів:

- Давно цікавлюся діяльністю отців-єзуїтів, їхньою духовністю, тож мріяв взяти участь у ігнатіанських реколекціях. Нагоду пережити реколекції саме такого типу в семінарії я використав з радістю. Семінарійна спільнота молитовно розважала науки реколектанта — отця Річарда Су — єзуїта візантійського обряду, здобуваючи особистий досвід спілкування з Богом і ділячись ним після кожної науки в групах ділення досвідом між братами. Отже, за короткий період реколекцій  мені вдалося здобути практичні духовні навички, а також досвідчити різноманітність та глобальність нашої Церкви.

- Реколекції такого типу, були для мене унікальною можливістю поглибити свій досвід практики ігнатіанської духовності, зокрема в стінах духовної семінарії. На них я збагатився різними практиками молитви, розширив свій духовний світогляд та у діленнях в групах, наново відкрив глибину і красу внутрішнього світу моїх однокурсників.

- Це був чудовий досвід познайомитися з ігнатіанською духовністю, на мою думку така духовність є саме тим, що потребує сучасний священик в такому надзвичайно швидкому і швидкоплинному світі, і зокрема, досвід отця Річарда допомагає нам не занедбати наш духовний розвиток в будь-якій ситуації, в будь-якому місці нашого життя.

Отець-реколектант Річард Су (ієромонах Товариства Ісуса), член Української Греко-Католицької Церкви. Вступив до Єзуїтів у 1979 році. Після висвячення вивчав цивільне право в юридичній школі Osgoode Hall, працював у Єзуїтському центрі соціальної віри та справедливості, Єзуїтській службі у справах біженців Канади – переміщеним особам в Латинській Америці і надання послуг з питань біженців, які приїхали до Канади, також працював у Будинку Відступу Лойоли, служив канцлером в Архієпархії Вінніпегу, в даний час: протосинкл у Новій Вестмінстерській єпархії та є парохом у місійній парафії Richmond Eastern Catholic Church – (Vancouver, BC), храм носить назву «Успіння Пресвятої Богородиці».

Реколекції завершилися вечірнею, на завершення прот. Петро Жук висловив щиру подяку від імені Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Вечір закінчився спільною колядою.

Медіа-центр ім. арх. Гавриїла